Kur didžiausios palūkanos laikant EUR ar USD

2022-12-07

Kur didžiausios palūkanos laikant EUR, USD ar jų ekvivalentus?

Lietuvos bankams siūlant beveik nulines palūkanas už indėlių laikymą, bei didėjant infliacijai, tampa aktualus klausimas, kas moka “normalias” palūkanas už pinigų laikymą?

Pastaruoju metu didelis dėmesys metamas kripto rinkai, ir kaip vienas iš variantų yra gauti palūkanas iš laikomos kripto valiutos (staking), tačiau analogiškai galima gauti palūkanas ir laikant stabilias monetas – stablecoins.

Kas yra stablecoin?

Stablecoins – tai stabilią vertę garantuojanti kriptovaliuta. Idėja ta, kad ši kriptovaliuta būtų stabili kaip doleris, tačiau operatyvi kaip bitkoinas. Stablecoin vertė visada būna apytiksliai lygi doleriui (ar atitinkamai eurui), kaip pvz. 1 USDT = 1.0005 USD arba 1 EURS = 1.01 EUR.

Žymiausios dolerio ekvivalento stablecoins monetos:

  • Tether (USDT)
  • USD Coin (USDC)
  • Binance USD (BUSD)
  • TerraUSD (UST)
  • Dai (DAI)
  • TrueUSD (TUSD)

Euro ekvivalento stablecoin monetos:

  • Stasis Euro (EURS) – žinomiausia
  • Tether EURt (EURT)
  • Celo EURo (CEUR)
  • bitEUR (BITEUR)
  • xEURO (XEUR)

Top Stablecoins pagal rinkos kapitalizaciją.

Taigi, gaunant palūkanas už stablecoins laikymą, tai būtų panašu kaip turėti terminuotą (arba nebūtinai) indėlį doleriais ar eurais. Tiesa, rizika yra ta, kad lėšos nėra draudžiamos Lietuvos Banko, tačiau siūlomos palūkanos daug didesnės. Taip pat, pvz. laikant dolerio ekvivalentu, išlieka USD/EUR kurso svyravimo nuostolio rizika (ar pelno privalumas). Tačiau lyginant su kriptovaliutos laikymu, čia nėra rizikos dėl kriptovaliutos kainos svyravimo.

Stablecoin palūkanos DeFi platformose

Tai yra DeFi platforma (decentraliztuota), kurioje rizika skolinti yra didesnė (palyginus su centralizuotom institucijomis). DeFi turi didesnę įsilaužimų ir kodo klaidų riziką. Tačiau APY (palūkanos) taip pat yra gerokai didesnės.

Kurį laiką buvo gan populiarus UST skolinimas per “Anchor Protocol” su ≈19.5% APY. Tačiau 2022 m. gegužį įvyko UST depegging (UST vertė nuo $1 dramatiškai nukrito žemyn).

Stablecoin palūkanos CeFi platformose

Kucoin

Kucoin Crypto Lending. USDT, USDC galima skolinti 7, 14 ar 28 dienų laikotarpiui. Palūkanų dydis labai svyruoja ir priklauso nuo pasiūlos tuo metu (3-50 %). Kas patogu, kad galima įsivesti norimą minimalų palūkanų dydį ir nustatyti automatinį skolinimą, kad esant tokiai pasiūlai, skolinimas vyktų automatiškai.

Binance

Binance – viena didžiausių kriptokeityklų. “Binance Earn” skiltyje su USDT (iki 2.000 USDT) ar BUSD (iki 500 BUSD) galima uždirbti 7% metines palūkanas šiuo metu.

Kriptomat

Kriptomat – investavus USDT siūlomos 5.25% metinės palūkanos šiuo metu. Priskaičiuotos palūkanos kas mėnesį pervedamos į jūsų Kriptomat taupomąją sąskaitą.

Crypto.com

Crypto.com. Periodas 1, 30, 90 dienų. USDT (6-12%), USDC (6-12%).

Nexo

Nexo.io. Didelis pasirinkimas stablecoin: USDT, USDC, USDX, TUSD, EURX, GBPX iki 12% APR!

Palūkanos iš sutelktinio finansavimo

Kaip alternatyvą indėliams tikrai galima svarstyti ir sutelktinio finansavimo P2P platformas, kur pinigai (EUR) skolinami už palūkanas. Palūkanų dydis priklauso nuo projekto rizikingumo ir svyruoja nuo 6% iki 15%. Daugiau apie tai.

Palūkanos taupomojoje sąskaitoje

Freedom24

Freedom24 D sąskaita su fiksuotomis pajamomis. Turintys D sąskaitą kievieną dieną gauna 3% metinių palūkanų nuo laikomo USD balanso. Didelis pliusas, kad lėšos nėra įšaldytos ilgam laikotariui, jas galima išsiimti bet kada. Freedom24 yra prižiūrima LB, brokeris įtrauktas į NASDAQ, yra AFME nariai. Iki 20.000 eurų kiekvieno kliento turtas yra apdraustas.

Palūkanos LT bankuose ar kredito unijose

Valstybės draustus indėlius (iki 100.000 EUR) galima laikyti Lietuviškuose bankuose ar kredito unijose. Palūkanos priklauso nuo “įšaldymo” termino. Visą apžvalgą galima patogiai matyti indeliai.lt puslapyje. Pvz. Šeimos kredito Unijoje įnešus 12 mėn. mokamos 2.2% palūkanos, ši kredito unija yra populiari dėl lanksčių siūlomų sąlygų (galimybė išsiimti, papildyti ir pan.). GF banke – norint gauti didžiausias 3% metines palūkanas, reikia rinktis ilgiausią terminą 84 mėn (7 metus).


Bendrai pažiūrėjus, viskas paprasta ir akivaizdu – didžiausios palūkanos mokamos ten, kur didžiausia rizika (DeFi), mažiausia – kur rizikos praktiškai nėra (drausta LB). Turbūt visada geriausia savo investicijas ar santaupas išskaidyti dalimis, turėti tiek rizikingesnių, tiek stabilių pozicijų.

Tai nėra finansinis patarimas, visada vadovaukitės savo įžvalgomis! Kai kurios čia pateikiamos nuorodos yra rekomendinio pobūdžio – jums užsiregistravus per tas nuorodas naudą paprastai gaunate tiek jūs, tiek aš.

Pasidalinkite savo nuomone:

Ką manai?

Komentarai

Komentarų nėra
perkuinternete.lt
Compare items
  • Total (0)
Compare