Kaip investuoti į nekilnojąmą turtą

Kaip investuoti į nekilnojąmą turtą

Istoriškai pažiūrėjus, lietuviai labai mėgsta investuoti į nekilnojąmą turtą, nes tai siejasi su patikimumu – stabilus turtas, kurio vertė paprastai tik auga. Didėjant infliacijai santaupos banke nuvertėja, o nekilnojamojo turto vertė dažniausiai tik didėja.

Investavimo į NT būdai

 • Tiesiogiai – pirkti nekilnojamojo turto objektą pačiam. Tai žinoma reikalauja turėtį didelį kapitalą.
  1. NT nuomai. Tokia investicija suteikia mėnesines pajamas, bei vertės augimą ilguoju laikotarpiu.
  2. NT perpardavimui. Šiuo būdu galima tikėtis didelio metinio pelningumo (10-20%).

Tiesioginis investavimas į NT reikalauja nuolatinės priežiūros, darbo sąnaudų, žinių ir rizika yra gana didelė.

 • Netiesiogiai – investuoti į NT pačiam netampant tiesioginiu turto objekto savininku:
  1. Įsigyti akcijų tų bendrovių, kurios valdo NT objektus.
  2. Pirkti investicinius fondus, kurie investuoja į NT bendroves.
  3. Investuoti į NT projektus per sutelktinio finansavimo platformas.

Dėl savo paprastumo, toliau apžvelgsime pastarąjį būdą.

atgal į viršų ↑

Sutelktinio finansavimo platformos Lietuvoje

Populiariausios lietuviškos platformos:

 • Profitus (minimali investicija €100, metinė grąža 7-13%)
 • EstateGuru (minimali investicija €50, vidutinė metinė grąža 11,31%)
 • NordStreet (minimali investicija €50/100, vidutinė metinė grąža 12,79%)
 • InRento (minimali investicija €500, metinė grąža 6-7%)
 • HeavyFinance (minimali investicija €100, vidutinė metinė grąža 11,79%)

Visas LB banko licencijuotas sutelktinio finansavimo platformų SFP operatorių sąrašas.

Taip pat yra populiarių ne lietuviškų platformų (Rontgen, Letsinvest, EvoEstate).

Sutelktinis investavimas pastaruoju metu labai išpopuliarėjo, nes tai leidžia smulkiems investuotojams (nuo €50, €100 ar €500) sėkmingai dalyvauti NT rinkoje. Investuoti į NT projektus dabar jau gali taip pat ir paprasti žmonės panaudojant savo santaupas, kad išvengtų infliacijos, tai yra pinigų nevertėjimo. Šis būdas nereikalauja didelių žinių, nes NT projektų atranką atlieka platformos.

Sutelktinio finansavimo platformos yra tarpininkai tarp investuotojų ir NT projektų vystytojų. Tipinės palūkanos yra 6-13%.

Toliau išskirsiu kelias savo pasirinktas rekomenduotinas platformas.


atgal į viršų ↑

Kaip investuoti į NT nuomą per inRENTO

InRento – tai pirmoji eurozonoje platforma, kuri leidžia investuoti į NT nuomą sutelktinio finansavimo būdu ir gauti pajamas iš nuomos. Tai pirmoji vadinamoji co-ownership platforma Lietuvoje. Pliusas tas, kad pajamos gaunamos iš nuomos, tačiau nereikia rūpintis nuomininkų paieška ar turto valdymu.

Objektus investicijoms galima rinktis iš skirtingų sektorių/paskirties (komercinė, gyvenamoji, gydymo ir pan), skirtingų miestų (Vilnius, Kaunas, Klaipėda), bei šalių (Lietuva, Ispanija).

Pagrindinis inRento skirtumas nuo kitų sutelktinio investavimo platformų yra tas, kad NT objekto pardavimo atveju investuotojai paprastai uždirba iš kapitalo prieaugio (labai tikėtina, kad bus viršyjamas infliacijos lygis – tokia investicija itin naudinga šiuo metu, kai infliacijos lygis aukštas). Pvz. investavę €10.000 gausite kasmet €700 nuomos pajamų, plius pasibaigus projektui atgausite pvz. 10% didesnę vertę (€11.000) – tai yra pastovios pasyvios pajamos plius pirminė investicija “nesugraužta” infliacijos.

Vidutinė grąža iš nuomos paprastai yra 5-7%. Pliusas tas, kad net jei objektas kažkuriuo momentu nenuomojamas, objekto savininkas yra įsipareigojęs mokėti fiksuotas mėnesines palūkanas.

Dar viena detalė, kad investavus didesnę sumą (pvz. €5.000), jūs netgi turite galimynę nemokamai apsistoti tame obejekte. Jei tai apartamentai Ispanijoje – tai labai patrauklu. Tas leidžia pasijusti tikrai esant NT bendrasavininku.

Minimali investija yra 500 EUR. Paprastai investuojama ilgam laikotarpiui (nors, kai projektas jau būna sufinansuotas, savo investiciją galima parduoti su 2% mokesčiu).

Platformos veiklą reguliuoja Lietuvos Bankas, o platformos bankroto atveju investuotojai atgautų savo investiijas, nes sukuriama turto hipoteka. Rizikos: pinigų įšaldymas keliems metams, taip pat yra rizika, kad NT kaina gali ir sumažėti.

Investavimo su InRento žingsniai:

 1. Registruotis ir sukurti paskyrą. Registruojantis per mano rekomendacinę nuorodą uždirbsite €20 (aš taip pat – labai dėkui).
 2. Rinktis mokėjimų sistemą Paysera (vėliau ir arba MangoPay).
 3. Patvirtinti paskyrą (patvirtinti tapatybę). Tai galima padaryti mobiliuoju telefonu nufotografuoti paso/ID duomenis (iš abiejų pusių) bei savo veidą.
 4. Gauti el. laišką “Jūsų tapatybė patvirtinta”.
 5. Susieti su Paysera sąskaita ir ją papildyti (reikiama minimali suma €500).
 6. Pasirinkti norimą projektą ir spausti “Investuokite”. Pirmą kartą reikės užpildyti klausimyną apie investavimo patirtį.

Savo portfelyje matysite investuotą sumą prie “Investuotos lėšos”. Pirmosios palūkanos įkris kitą mėnesį po to, kai NT bus įkeistas investuotojams.


atgal į viršų ↑

Kaip investuoti į NT per Profitus

Profitus – sutelktinio finansavimo, investavimo į NT platforma. Žmonių investicijomis finansuojami NT projektai, kurie yra įkeičiami, kad investicija būtų saugi.

Minimali investavimo suma yra €100, grąžinimo terminas 6-18 mėn, palūkanų norma nuo 7 iki 12 proc.

Platformos veiklą reguliuoja Lietuvos Bankas, o platformos bankroto atveju investuotojai atgautų savo investicijas, nes sukuriama turto hipoteka.

Investavimo su Profitus žingsniai:

 1. Registruotis ir sukurti paskyrą. Registruojantis per mano nuorodą gausite plius 1% prie projekto metinių palūkanų (3 mėn.).
 2. Patvirtinti paskyrą (patvirtinti tapatybę). Mobiliuoju telefonu tiesiog reikia nufotografuoti paso/ID duomenis (iš abiejų pusių) bei savo veidą. Patvirtinima greitai, per kelias minutes.
 3. Pervesti lėšas: Sąskaitos valdymas > Papildyti (įvesti norimą sumą) > Pasirinkti norimą banką (Swedbank, SEB ar Luminor). Papildymas per Trustly sumoms iki €5000 užtrunka kelias minutes.
 4. Išsirinkite jums tinkamiausią projektą arba pasinaudokite automatinio investavimo funkcija:

Kadangi dažnai suinvestuojama labai greitai (per kelias valandas ar kelias dienas), aš naudojuosi automatiniu investavimu, kad nereikėtų kiekvieną dieną jungtis ieškant tinkamo pasiūlymo.

Pvz. labai konservatyvi strategija:

Galima rinktis rizikingesnę strategiją, garantuojančią didesnę grąžą: rinktis didesnį metinių palūkanų dydį, didesnį LTV (LTV – paskolos ir turto vertės santykis / kuo mažesnis LTV, tuo saugiau), taip pat pridėti C reitingo projektus.

Toliau reikia suteikti leidimą ir aktyvuoti.

Automatinio investavimo strątegiją galite bet kada sustabdyti (padaryti neaktyvią), taip pat galima turint šią strategiją įjungtą paildomai investuoti rankiniu būdu.


atgal į viršų ↑

Kaip investuoti į NT per Nordstreet

Nordstreet – sutelktinio finansavimo platforma, kuri siūlo investuoti tiek į verslo paskolas su NT įkeitimu, tiek į NT nuomą (naujiena!).

Investavimas į verslo paskolas su NT įkeitimu. Minimali investicija €50. Metinės palūkanos 10-14%.

Investavimo į NT nuomą paslauga (Buy to Let) – uždirbama ne tik iš nuomos pajamų, bet ir iš galimo prieaugio projekto gale pardavus turtą. Minimali investicija €100.

Investavimo su Nordstreet žingsniai:

 1. Registruotis ir sukurti paskyrą. Registruojantis per mano nuorodą ir investavus per 30 dienų gausite 15 EUR (aš taip pat, dėkui labai).
 2. Susieti paskyrą su Paysera.
 3. Užpildyti klausimyną apie investavimo žinias.
 4. Išsirinkti jums tinkamiausią projektą arba susikurti automatinio investavimo strategiją.

Palyginus InRento/Nordstreet investavimą į NT nuomą su Profitus/Nordstreet investavimu su NT įkeitimu, galima padaryti išvadą, kad pirmieji siūlo mažesnę metinę grąžą su žemu rizikos lygiu ir tikimybę į investicijos kapitalo prieaugį. Labiau apsimoka investuoti ilgam laikotarpiui (keliems metams). Investuojant su NT įkeitimu – siūloma didesnė metinė grąža, dažniausiai metams.

Šis straipsnis nėra investicinis patarimas, tai tik asmeninė nuomonė ir patirtis. Kiekvienas turėtų prisiimti atsakomybę už savo investicijas.

Pasidalinkite savo nuomone:

Get involved!

Komentarai

Komentarų nėra
Perku Internete
Compare items
 • Total (0)
Compare