Papildomi mokesčiai (muitas iš Kinijos, PVM)

2023-02-24

Papildomi mokesčiai (muitas iš Kinijos, PVM)

Europos Sąjunga

Perkant iš Europos Sąjungos e-parduotuvių importo muitų bei PVM mokėti nereikia.

Didžioji Britanija

Nuo 2021 sausio 1 dienos prekėms, atsisiunčiamoms iš Jungtinės Karalystės (išskyrus Šiaurės Airiją), taikomi tokie patys muitai, importo akcizai ir PVM, kaip ir prekėms, atsisiunčiamoms iš trečiųjų šalių! Daugiau apie tai muitinės info. Tačiau nemažai Anglijos parduotuvių persitvarkė logistiką (pvz. Sportsdirect, Boohoo, Asos, HQHair, CultBeauty ir pan.) ir arba prekes siunčia iš Europos Sąjungos, arba patys apmoka papildomus mokesčius ir pirkėjui garantuoja, kad jokių mokėjimų gavus prekę daryti nereikės. Tokių parduotuvių sąrašas čia.

Trečiosios šalys (Amerika, Kinija)

Neapmokestinama vertė

Nuo 2021 liepos 1 dienos importo PVM taikomas visoms prekėms iš trečiųjų šalių (nebeliko €22 neapmokestinamos vertės). Tai yra PVM’u apmokestinama net ir už €0,01 perkama prekė iš pvz. Kinijos.

Sumokama perkant

Yra tokių Kinijos ar JAV parduotuvių (Aliexpress, Wish, iHerb), kur 21% PVM sumokamas tiesiai pardavėjui prieš perkant prekę ir jokių papildomų mokesčių prekėms iki €150 Lietuvoje mokėti nereikia. Daugiau apie papildomus mokesčius perkant iš Aliexpress.

Taip pat yra tokių trečiųjų šalių parduotuvių, kur perkant prekę sumokami ne tik PVM, bet ir muito mokesčiai (amazon.com, amazon.co.uk, victoriassecret.com).

Sumokama gavus prekę

Papildomi mokesčiai (muitas, PVM):

Perkant iš šalių, kurios nepriklauso Europos Sąjungai ir PVM nesumokamas tiesiogiai pardavėjui perkant, taikomi tokie mokesčiai (muitas iš Anglijos, Kinijos, Amerikos ar Rusijos):

  • 21% PVM. PVM mokestis skaičiuojamas nuo siuntos ir jos siuntimo išlaidų vertės. Kai prekės vertė siuntoje viršija €150 – nuo sumos, sumokėtos prekės pardavėjui, muito, atstovavimo muitinei ir kitų iki siuntos pristatymo sumokėtų mokesčių.
  • Mokestis už išmuitinimo/tarpininkavimo paslaugą:
    • Kai prekės vertė neviršyja €150:
    • Kai prekės vertė viršyja €150. Pašte – €30, per kurjerius – paprastai daugiau.
  • Importo muitas (muito mokestis), jeigu prekių vertė siuntoje viršyja 150 EUR (išskyrus kvepalus ir tualetinius vandenis). Muitų tarifų pvz.: skaitmeniniai fotoaparatai 0%, knygos 0%, drabužiai iš tekstilės medžiagų 12%, odinė avalynė 7-24.5%. Muitų tarifus galima rasti muitinės duomenų bazėse LITAR. Kaip naudotis LITAR. Muito mokestis skaičiuojamas nuo sumos, sumokėtos pardavėjui (įeina prekės kaina, siuntimo, draudimo ir pan. išlaidos).
  • Akcizas už etilo alkoholį, esantį kvepaluose ar kituose parfumerijos preparatuose (€2163 už gryno etilo alkoholio hektolitrą). LR akcizų įstatymas.

Dovanos

Importo mokesčiais neapmokestinamos fizinių asmenų (giminių, draugų) fiziniams asmenims neatlygintinai atsiunčiamos siuntos (dovanos), kuriose nėra akcizais apmokestinamų prekių, ir kurių vertė ne didesnė kaip €45. Taigi, jei kinietis pardavėjas ant siuntos užrašo GIFT – atrodytų, kad ši sąlyga turėtų galioti. Tačiau gali nepavykti įtikinti muitinę, kad tai tikrai yra dovana, nes kiniečiai masiškai siunčia visas siuntas su užrašytomis mažesnėmis vertėmis ar užrašu “Dovana (Gift)”.

Mokesčių skaičiuoklė

Papildomų mokesčių (muito, PVM) skaičiuoklė. Įveskite šalį ir kur siunčiama, prekių vertę, siuntimo kainą bei pan. ir sužinokite galutinę prekės kainą su visais mokesčiais.



Klausimai / Komentarai (“Muitas iš Kinijos” tema forume)

2 Komentarai
Visi Mėgiamiausi Geriausiai įvertinti Blogiausiai įvertinti Parašyti atsiliepimą

Ką manai?

Komentarai

@peepso_user_7046(dominykas_sinkunas)
Jeigu perku is amazon.co.uk ar dar reikia moketi papildomai ir deklaruoti? Uzsisakiau tris knygas ir matau kad rodo apie 9% VAT (PVM) prideto checkout'e.
prieš 2 years
@peepso_user_1(PIAdmin)
Knygoms yra taikomas mažesnio tarifo PVM. Checkout'e rodoma galutinė suma, gavus nieko papildomai mokėti nereikia.
prieš 2 years
perkuinternete.lt
Compare items
  • Total (0)
Compare