POP

Papildomi mokesčiai (muitas iš Kinijos, PVM)

Įvertinimas+29
Įvertinimas+29

Perkant iš Europos Sąjungos e-parduotuvių importo muitų bei PVM mokėti nereikia.

Nuo 2021 sausio 1 dienos prekėms, atsisiunčiamoms iš Jungtinės Karalystės (išskyrus Šiaurės Airiją), taikomi tokie patys muitai, importo akcizai ir PVM, kaip ir prekėms, atsisiunčiamoms iš trečiųjų šalių! Daugiau apie tai muitinės info.

Nuo 2021 liepos 1 dienos importo PVM taikomas visoms prekėms iš trečiųjų šalių (nebeliko €22 neapmokestinamos vertės). Taip pat atsirado parduotuvių (Aliexpress, Wish), kur 21% PVM sumokamas tiesiai pardavėjui prieš perkant prekę ir jokių papildomų mokesčių prekėms iki €150 Lietuvoje mokėti nereikia.

Perkant iš šalių, kurios nepriklauso Europos Sąjungai ir PVM nesumokamas tiesiogiai pardavėjui perkant, taikomi tokie mokesčiai (muitas iš Anglijos, Kinijos, Amerikos ar Rusijos):

  • 21% PVM. PVM mokestis skaičiuojamas nuo siuntos ir jos siuntimo išlaidų vertės. Kai prekės vertė siuntoje viršija €150 – nuo sumos, sumokėtos prekės pardavėjui, muito, atstovavimo muitinei ir kitų iki siuntos pristatymo sumokėtų mokesčių.
  • Mokestis už išmuitinimo/tarpininkavimo paslaugą:
    • Kai prekės vertė neviršyja €150:
    • Kai prekės vertė viršyja €150. Pašte – €18, per kurjerius – paprastai daugiau.
  • Importo muitas (muito mokestis), jeigu prekių vertė siuntoje viršyja 150 EUR (išskyrus kvepalus ir tualetinius vandenis). Muitų tarifų pvz.: skaitmeniniai fotoaparatai 0%, knygos 0%, drabužiai iš tekstilės medžiagų 12%, odinė avalynė 7-24.5%. Muitų tarifus galima rasti muitinės duomenų bazėse LITAR. Paieškai rekomenduojama įvesti daugiskaita pvz. suknelės arba galūnę su procento simboliu pvz. suknel%. Muito mokestis skaičiuojamas nuo sumos, sumokėtos pardavėjui (įeina prekės kaina, siuntimo, draudimo ir pan. išlaidos).
  • Akcizas už etilo alkoholį, esantį kvepaluose ar kituose parfumerijos preparatuose (€12,92 už litrą gryno etilo alkoholio litrą. LR akcizų įstatymas.
Pastaba. Importo mokesčiais neapmokestinamos fizinių asmenų (giminių, draugų) fiziniams asmenims neatlygintinai atsiunčiamos siuntos (dovanos), kuriose nėra akcizais apmokestinamų prekių, ir kurių vertė ne didesnė kaip 45. Taigi, jei kinietis pardavėjas ant siuntos užrašo GIFT – atrodytų, kad ši sąlyga turėtų galioti. Tačiau gali nepavykti įtikinti muitinę, kad tai tikrai yra dovana, nes pastaruoju metu kiniečiai masiškai siunčia visas siuntas su užrašytomis mažesnėmis vertėmis ar užrašu “Dovana (Gift)”.

Mokesčių skaičiuoklė

 

Klausimai / Komentarai (“Muitas iš Kinijos” tema forume)

2 Komentarai

Get involved!

Komentarai

@peepso_user_7046(dominykas_sinkunas)
Jeigu perku is amazon.co.uk ar dar reikia moketi papildomai ir deklaruoti? Uzsisakiau tris knygas ir matau kad rodo apie 9% VAT (PVM) prideto checkout'e.
8 months ago
@peepso_user_1(PIAdmin)
Knygoms yra taikomas mažesnio tarifo PVM. Checkout'e rodoma galutinė suma, gavus nieko papildomai mokėti nereikia.
2 months ago
Perku Internete
Compare items
  • Total (0)
Compare