Papildomi mokesčiai (muitas iš Kinijos, PVM)

Įvertinimas+27
Įvertinimas+27

Perkant iš Europos Sąjungos e-parduotuvių importo muitų bei PVM mokėti nereikia!

Nuo 2021 sausio 1 dienos prekėms, atsisiunčiamoms iš Jungtinės Karalystės (išskyrus Šiaurės Airiją), taikomi tokie patys muitai, importo akcizai ir PVM, kaip ir prekėms, atsisiunčiamoms iš trečiųjų šalių! Daugiau apie tai muitinės info.

Perkant iš šalių, kurios nepriklauso Europos Sąjungai taikomi tokie mokesčiai (muitas iš Anglijos, Kinijos, Amerikos ar Rusijos):

  • 21% PVM, jei prekių vertė siuntoje viršyja €22 (jei pirkta doleriais – priklausomai nuo muitinės puslapyje  skelbiamo valiutos kurso). PVM mokestis skaičiuojamas nuo sumos, sumokėtos prekės pardavėjui, muito, atstovavimo muitinei ir kitų iki siuntos pristatymo sumokėtų mokesčių. Vertinant €22 ribą – siuntimo mokestis nesiskaičiuoja, žiūrima tik į prekės vertę. 
  • Importo muitas, jeigu prekių vertė siuntoje viršyja 150 EUR (išskyrus kvepalus ir tualetinius vandenis). Muitų tarifų pvz.: skaitmeniniai fotoaparatai 0%, knygos 0%, drabužiai iš tekstilės medžiagų 12%, odinė avalynė 7-24.5%. Muitų tarifus galima rasti muitinės duomenų bazėse LITAR. Paieškai rekomenduojama įvesti daugiskaita pvz. suknelės arba galūnę su procento simboliu pvz. suknel%. Muito mokestis skaičiuojamas nuo sumos, sumokėtos pardavėjui (įeina prekės kaina, siuntimo, draudimo ir pan. išlaidos).
  • Mokestis už išmuitinimo/tarpininkavimo paslaugą (pašte – €8,69, per kurjerius – gerokai daugiau). Šis mokestis mokamas, jei prekių vertė siuntoje viršyja €22 (kai skaičiuojamas PVM ir/ar muito mokestis).
  • Akcizas už etilo alkoholį, esantį kvepaluose ar kituose parfumerijos preparatuose (€12,92 už litrą gryno etilo alkoholio litrą. LR akcizų įstatymas.
Pastaba. Importo mokesčiais neapmokestinamos fizinių asmenų (giminių, draugų) fiziniams asmenims neatlygintinai atsiunčiamos siuntos (dovanos), kuriose nėra akcizais apmokestinamų prekių, ir kurių vertė ne didesnė kaip 45. Taigi, jei kinietis pardavėjas ant siuntos užrašo GIFT – atrodytų, kad ši sąlyga turėtų galioti. Tačiau gali nepavykti įtikinti muitinę, kad tai tikrai yra dovana, nes pastaruoju metu kiniečiai masiškai siunčia visas siuntas su užrašytomis mažesnėmis vertėmis ar užrašu “Dovana (Gift)”.

Kaip ir viršyjant greitį kelyje – nėra galimybės patikrinti visų vairuotojų, taip ir muitinėje – dalis siuntų “praslysta” išvengiant papildomų mokesčių. Pasidalinkite savo patirtimi atsakydami apklausoje “Ar jūsų pirkiniai iš Kinijos dažnai sulaikomi muitinėje (jei siuntos vertė virš €22), kai reikia sumokėti PVM ir/ar muito mokestį?”

Muitinės pateikiamas papildomų mokesčių apskaičiavimo pavyzdys:

muitines infografikas
Dažnas klausimas: Jei prekės vertė pvz. 21 EUR, o siuntimas kainuoja 6 EUR, ar bus taikomas importo PVM mokestis? Muitinės atsakymas NE, nes prekės vertė neviršyja 22 EUR.
 
infografikas
 
 

Klausimai / Komentarai (“Muitas iš Kinijos” tema forume)

Pasidalinkite savo nuomone:

Komentarai

Komentarų nėra
Perku Internete
Compare items
  • Total (0)
Compare