Aliexpress muitas

2024-02-18

Aliexpress mokesčiai

Nuo 2021 liepos 1 d. visoje Europos Sąjungoje (įskaitant Lietuvą) įsigaliojo naujas įstatymas, kai perkant iš trečiųjų šalių prekės apmokestinamos PVM mokesčiu nuo €0,01 vertės (anksčiau galiojo lengvata ir prekės buvo apmokestinamos nuo €22 vertės).

Aliexpress muitas, PVM bei kiti deklaravimo, administravimo mokesčiai – kilo daug klausimų dėl siuntų deklaravimo ir šių mokesčių apmokėjimo. Tačiau pirkimas iš Aliexpress išliko gan paprastas. Dažniausiai papildomą mokestį tiesiog sumokame pirkdami, o atsiimant prekę Lietuvoje nieko papildomai mokėti nereikia. Taigi, pvz. jei prekė seniau kainavo €2, dabar mokame +21%, tai yra €2,42.

Kai prekės vertė iki €150

Jei prekių vertė siuntoje yra iki 150 EUR, būtent Aliexpress parduotuvėje 21% PVM sumokamas iškart – perkant ir mokant už prekę. Atsiimant prekę jokių papildomų mokesčių mokėti nereikia.

 Siunčiama / Papildomi mokesčiai mokami:Mokama
perkant Aliexpress
Mokama atsiimant
LT pašte/ Omniva
Iš Kinijos21% PVM
Iš EU sandėlio, bet pardavėjas įsikūręs už ES ribų21% PVM
iš EU sandėlio  ir prekė jau išmuitinta (retas atvejis)

Papildomas PVM mokestis matomas prieš mokant VAT eilutėje:

Kai prekės vertė virš €150

 Siunčiama / Papildomi mokesčiai mokami:Mokama
perkant Aliexpress
Mokama atsiimant
LT pašte/muitinėje
Iš Kinijos21% PVM ir muitas
Iš EU sandėlio, bet pardavėjas įsikūręs už ES ribų21% PVM
iš EU sandėlio  ir prekė jau išmuitinta (retas atvejis)

Jei prekių vertė siuntoje yra €150,01 ar daugiau, perkant iš Kinijos sandėlių Aliexpress nepridės jokių papildomų mokesčių, tačiau atsiimant Lietuvoje šią siuntą reikės deklaruoti ir susimokėti 21% PVM, administravimo, muito (jei ne 0% tarifas) mokesčius.

Perkant iš Aliexpress Europos sandėlių, pvz. iš Lenkijos, pardavėjų registracijos vieta dažniausia būna už Europos Sąjungos ribų, todėl PVM priskaičiuojamas pirkimo metu, o atsiimant prekę Lietuvoje jokių papildomų mokesčių nebus.

Aliexpress muitas ir PVM D.U.K.

Kas yra PVM?

Pridėtinės vertės mokestis (PVM) apskaičiuojamas pagal prekių ir paslaugų pridėtinę vertę. Lietuvoje PVM yra 21%, o pvz. jei siųsite į Vokietiją, PVM bus 19%, į Italiją 20%, į Airiją 23%, į Daniją 25%.

Ar Aliexpress nurodytos kainos jau su PVM?

Nuo 2021 m. rugpjūčio Aliexpress pradėjo iškart rodyti kainas su PVM! Matosi prierašas “Price includes VAT”:

Prieš mokant (spaudžiant “Place Order”) jokie mokečiai neprisideda. Galima tik pasitikslinti kokią kainos dalį sudaro PVM:

Ta pati prekė, siunčiantis pvz. į Airiją, kainuos brangiau, nes Airijoje PVM 23% (o LT 21%). Taigi, pasirinkus Lietuvą kaina yra €5,11, o – Airiją €5,21.

Ar tiesa, kad jei iš Aliexpress siųsiu per Omnivą, nereikės nieko mokėti papildomai?

Teoriškai siuntimo būdas (Lietuvos paštu ar per Omnivą) nėra svarbus, nes PVM perkant iki €150 PVM mokestis jau sumokamas Aliexpress’ui. Tačiau iš patirties matomos forumuose ir FB grupėse – siunčiant per paštą iškyla daugiau nesusipratimų. Pvz. jei pardavėjas užmiršta nurodyti ant siuntos IOSS kodą, Lietuvos paštas prašo šį mokestį vėl susimokėti.

Taip pat pasitaiko iš Lietuvos pašto klaidinančių sms pranešimų, tokių kaip “Sveiki, siunta XXX kelyje. Nedelskite iki tol, kol siunta keliaus iki Lietuvos, pasirinkite, kaip deklaruosite.” – Jei jau sumokėjote 21% Aliexpress’e, į tokią žinutę reaguoti nereikėtų.

Kaip Aliexpress pardavėjui nurodyti, kad siųstų per Omnivą?

Reikia rinktis Aliexpress Standard Shipping siuntimo būdą.

Ar gali tekti už smulkią Aliexpress prekę papildomai sumokėti Lietuvoje?

Pradžioje pasitaikydavo atvejų, kai pardavėjas užmiršdavo prie siuntos nurodyti specialų standartizuotą IOSS kodą. Jei šio kodo nėra, Lietuvos paštas gautą siuntą sistemoje mato kaip neapmokėtą. Tokiu atveju greičiausiai vis tik teks sumokėti papildomus mokesčius Lietuvoje (deja, ne tik 21%, bet ir €3 administravimo mokestį), o iš Aliexpress pardavėjo reikalautis susigrąžinti pinigus keliant disputą. Arba tokiu atveju galima atsisakyti siuntos.

Kur galiu gauti sąskaitą faktūrą už savo užsakymą su PVM?

Sąskaitą galima atsisiųsti iš savo paskyros esančių užsakymų: My Orders / All Orders/ Download Invoice.

Kaip deklaruoti siuntą iš Aliexpress?

Kaip aukščiau minėjome, absoliučios daugumos atvejų perkant iki €150 sumos nieko deklaruoti nereikės. Tačiau jei vis tik tikrai pardavėjas nepateikė IOSS kodo arba prekių vertė viršyja €150, deklaruoti galima per tarpininkus arba savarankiškai. Perkant per paštą, pirmiausia reikia pasirinkti norimą deklaravimo būdą. Video kaip užpildyti importo deklaraciją savarankiškai.

Jei prekė bus nekokybiška ar pan., žodžiu kelsiu disputą, ar Aliexpress grąžins visą sumą su PVM?

Taip, Aliexpress teigia, kad jei mokėjote PVM tiesiai Aliexpress, tai ir grąžinimas atitinkamai bus įskaitant PVM.

Ar turėsiu mokėti muitą, jei jau sumokėjau PVM?

Muito mokestis ir PVM yra visiškai skirtingi mokesčiai. Muito mokestis taikomas tik prekėms virš €150, siunčiamoms iš trečiųju šalių (Kinijos). Kai kurioms prekėms muito tarifas yra 0% (nešiojamiems kompiuteriams, mobiliems telefonams, kai muito papildomai mokėti nereikia). Perkant iš Kinijos nei PVM nei muito nemokėsite Aliexpress, tą reikės padaryti deklaruojant siuntą Lietuvoje. Daugiau apie muitų tarifus.


Daugiau informacijos apie papildomus PVM mokesčius oficialioje Europos Sąjungos svetainėje arba Aliexpress puslapyje.

Pasidalinkite savo nuomone:

Ką manai?

Komentarai

Komentarų nėra
perkuinternete.lt
Compare items
  • Total (0)
Compare