Geriausios investavimo platformos 2022

2022-08-08

Investavimo platformos Lietuvoje 2022

Kokia geriausia investavimo platforma? Kurią platformą rinktis? Tai bene populiariausias klausimas pradedančiajam. Šis sudarytas sąrašas tikrai padės renkantis platformą pasyviam ilgalaikiui investavimui įnešant pvz. po 100-500 EUR kiekvieną mėnesį. Aprašant platformas, daug įtakos davė žmonių nuomonės bei atsiliepimai investavimo facebook ar discord grupėse. Čia pateikiamos platformos, tinkamos ir prieinamos Lietuvoje gyvenantiems žmonėms.

Investavimo į akcijas platformos

Pagrindinės investavimo platformos, per kurias galima pirkti populiariausias investavimo priemones – akcijas, ETF, investicinius fondus ir pan.

 • Luminor Trade. Patikima ir patogu, bet per dideli mokesčiai investuojant mažomis sumomis.
 • Swedbank. Nemokamai galima nusipirkti populiarių fondų, tokių kaip Robur, Swedbank 100 ar Baltic Horizon. Taip pat per Swedbank galima nusipirkti populiariųjų Telia akcijų (kur išmokami dividendai). Per Swedbank neapsimoka pirkti JAV akcijų dėl kylančių sunkumų deklaruojant pajamas. 2021 m. pradžioje atsiradę Swedbank Robur fondai tapo labai populiarūs ir patrauklūs mažam investuotojui dėl itin gerų sąlygų: nemokamas pirkimas, pardavimas, nedidelis komisinis metinis mokestis (nuo 0,2 iki 1,2%). Galima automatiškai nustatyti norimos sumos periodinį investavimą. Vienas populiariausių Swedbank Robur Global Impact fondas apima viso pasaulio įmones.
 • SEB Investavimas. Tikrai patikima, investuoti galima nuo €1. Gan paprasta naudojantis investicfijų roboto rekomendacijomis. Palyginus su kitomis platformomis – didesni administravimo ir kiti mokesčiai. Dar toks minusas įžvelgtas įvairiose diskusijose, kad SEB atsidarant vertybinių popierių sąskaitą prašo sutuoktinio įgaliojimo, bet tai yra nacionaliniai ypatumai – visuose LT bankuose to paprašys parduodant finansines priemones.
 • Degiro Būtų geras variantas, jei jis priimtų LT piliečius, bet deja – ne.
 • Interactive brokers – labai patikima ir rimta platfoma. Gyvuoja nuo 1978 metų, yra vienas didžiausių pasaulyje brokerių. 2021m. antroje pusėje panaikino minimalų 10 EUR/mėn. mokestį, ir greičiausiai tapo geriausia investavimo platforma vidutiniam investuotojui Lietuvoje. Lėšos apdraustos pagal FCA (Financial Conduct Authority). ETF pasirinkimas labai platus.
 • TradeStation Global per Interactive Brokers – veikia per IB (Interactive Brokers) ir anksčiau buvo populiarus dėl netaikomo neaktyvumo mokesčio. Tačiau nuo 2021.07.01 panaikinus minėtą mokestį, jau nebelogiška rinktis papildomą tarpininką, kai galima registruotis tiesiogiai.
 • Trading212 – lengvai naudojama platforma, buvo visai populiari lietuvių tarpe. Trading 212 apsimoka investuojant nedidelėmis sumomis. Minusas – mažokas ETF pasirinkimas ir labai didelis minusas, kad nėra galimybės pervesti portfelio pozicijų pas kitą brokerį.
 • Freedom24.com turi galimybę investuoti ne tik į akcijas, į ETF bet ir į IPO. Yra galimybė persivesti turimas akcijas (esi tikrasis savininkas). Moderni patogi platforma lietuvių kalba (paprastesnė, lengvesnė nei Interactive Brokers). Lengva ir greita atsidaryti paskyrą. Tai yra tinkama investavimo platforma pradedantiesiems. Pirmas 30 dienų nemokamas pirkimas. Pasirinkus smart plan laikyti pinigus nieko nekainuoja. Galima atsidaryti indėlio sąskaitą (3% metinių palūkanų). Prisijungus per mano rekomendacinę nuorodą, gausite dovanų 1 akciją (akcija parenkama atsitiktine tvarka, gali būti “Facebook” akcija ar pan.). Detalus aprašymas kaip prisiregistruoti ir investuoti į akcijas ar ETF.
 • Admiral Markets (Admiral Invest). Pliusas, kad turi atstovybę Lietuvoje, ir yra labai patikimas brokeris. Tačiau investuojant mažomis sumomis – pakankamai dideli mokesčiai.
 • FirstTrade. Neradau kuo geriau nei Interactive Brokers, be to labiau tik į JAV orientuota.
 • ETFMatic. Patikimas ir populiarus, bet nėra brokeris, negalima pačiam rinktis konkrečių vertybinių popierių, automatiškai parenkamas tinkamiausias portfelis, kas visai kaip ir patogu pradedančiajam. Min. įnašas 1000 EUR.
 • Revolut – labai patogus JAV akcijų pirkimas. Minusas – tik JAV akcijos, pliusas – patogu. Patartina pirkti 1 pilną akcija, tada bus išmokami dividendai. Nes pvz. turint 100 EUR ir norint nusipirkti Apple akciją, išeis nusipirkti tik dalį akcijos, akcijos vertei kylant, kils ir jūsų investicija, tačiau, kaip minėta dividendai jums nebus išmokami. Beje, gaunant dividendus, Revolut sutvarko W-8BEN formą ir telieka mokėti 15 proc. JAV withholding tax (ko nedaro Lietuvos bankai).
 • Etoro – labai daug reklamos, gal ir nieko pradedančiajam, bet gan limituota. Taip pat nėra galimybės persivesti turimų akcijų (taigi, nesi jų tikrasis savininkas).

Investavimo platformos, kurias prižiūri Lietuvos bankas: Luminor Bank, Swedbank, SEB, Interactive Brokers, Freedom24 (Freedom Finance Europe Ltd), Admiral Markets, Revolut.

LB prižiūrimų finansų rinkos dalyvių sąrašas. LB prižiūrimų rinkos dalyvių paieška.

Tarpusavio skolinimo platformos

Tarpusavio skolinimas, sutrumpintai vadinamas P2P skolinimas, yra praktika skolinti pinigus asmenims ar įmonėms per internetines platformas, kurios suveda skolintojus su skolininkais.

Lietuviškos P2P platformos

 • Paskolų klubas AB “Neo Finance”. Mano rekomendacinė nuoroda, tai reiškia, kad prisijungę per šią nuorodą Jūs gausite €20, o aš €5. Paskolų klubo aukšto patikimumo A reitingo palūkanos paprastai būna nuo 7% iki 13%, bet pasitaiko ir daugiau (iki 27%). Kuo procentai mažesni, tuo didesnė tikimybė, kad paskola bus grąžinta tvarkingai.
 • Savy UAB „Bendras finansavimas“.
 • Finbee UAB „Finansų bitė“.

Visos tarpusavio skolinimo platformos, kurias prižiūri ir kontrolioja Lietuvos Bankas.

Tarptautinės P2P platformos

Sutelktinio finansavimo platformos

Sutelktinis finansavimas, arba minios finansavimas – tai toks lėšų rinkimo modelis, kai vienam projektui (pvz. NT vystymui) lėšas skiria daug pavienių žmonių.

Visos sutelktinio finansavimo platformos, kurias prižiūri ir kontroliuoja Lietuvos Bankas.

Kriptovaliutų platformos

 • Kriptovaliutų platformos: jų yra labai daug. Populiariausios išvardintos šiame straipsnyje.
Pasidalinkite savo nuomone:
 1. […] Kur nusipirkti akcijų? Tai vienas populiariausių klausimų. Patikimos ir populiarios lietuvių tarpe investavimo platformos išvardintos čia. […]

Get involved!

Komentarai

Komentarų nėra
Perku Internete
Compare items
 • Total (0)
Compare