Freedom24 apžvalga

2024-04-11

Freedom24 apžvalga

“Freedom Finance” bendrovė (freedom24.com) buvo įkurta 2008 metais Kazachstane. Tai vienintelis ES brokeris, įtrauktas į NASDAQ akcijų biržą. Puslapį galima naršyti ir lietuvių kalba. Freedom24 turi ir mobiliąsias programėles. Freedom24 išsskirtinumas – priega prie IPO.

Registracija

Registruotis rekomenduojame būtent per šią nuorodą, nes jei esate virš 25 metų – gausite nemokamą akciją (parenkama atsitiktiniu būdu).

Taigi, pradėti reikėtų įvedant savo tel. numerį. Vėliau el. paštą ir slaptažodį > Registruotis.

Mokesčių mokėjimo vieta – Lietuva. Individualus mokesčių mokėtojo numeris – asmens kodas > Tęsti. Pasirašyti sutartį.

Toliau reikia atlikti asmens tapatybės patvirtinimą:

  1. Nufotografuoti save (padaryti “selfie”).
  2. Pateikti ID kopiją (nufotografuoti pasą ar asmens tapatybės kortelę).
  3. Pateikti gyvenamosios vietos patvirtinimo dokumentą (vienas patogiausių variantų yra pateikti banko išrašą, ištrauktą pdf formatu, kur matytųsi jūsų adresas).

Viskas labai paprasta, patvirtinimas paprastai trunka nedaug, apie 10 min. – apie tai gausite pranešimą el. paštu.

Nemokama akcija

Jei registravotės per rekomendacinę nuorodą – jums dovanų priklauso viena atsitiktine tvarka parinkta akcija. Tam reikėtų eiti į „Užsakymus“ savo nario srityje ir spustelti „Gauti akciją“. Ir kaip pvz. pamatyti:

Pinigų pervedimas

Prisijungus prie savo paskyros pirmiausia reikia pasirinkti investavimo sąskaitą (pirmoji):

Norint įnešti pinigų investavimui, reikia:

  • Viršuje spausti “Papildyti sąskaitą”>Banko pavedimas arba
  • Narių sritis > Grynieji pinigai >Įneškite lėšas banko pavedimu

Banko kortele pildyti sąskaitos neverta, nes komisiniai iki 2,5%. Labiausia apsimoka daryti SEPA pavedimą eurais. Taigi, atsidarius Freedom24 “Banko rekvizitai pervedimams EUR”, reikėtų eiti į savo banką ir suformuoti pavedimą:

Info iš Freedom24 Banko pavedimas
Gavėjo vardas (Banko rekvizitai pervedimams EUR)Gavėjas
Gavėjo sąskaita – IBAN (Banko rekvizitai pervedimams EUR)Gavėjo sąskaita
Sąskaitos numerisMokėjimo paskirtis

Labai svarbu į mokėjimo paskirtį nukopijuoti savo sąskaitos numerį:

Investavimas

Norint pradėti investuoti, reikėtų eiti į skiltį “Žiniatinklio terminalas”. Pradžioje reikėtų Įjungti saugumo sesiją (gauti slaptažodį SMS žinute).

Tada reikėtų rinktis, ar domina JAV ar Eoropos vertybinių popierių birža. Taip pat atkreikite dėmesį į savaitės dieną ir valandas, pirkti akcijas ar ETF galima tik akcijų biržai atsidarius:

Kaip investuoti į akcijas?

Akcijos yra aukštesnės rizikos produktas (palyginus su ETF), akcijos vertė gali pakankamai daug susvyruoti į vieną ar kitą pusę. Freedom24 yra vienas paprasčiausių ir patikimiausių brokerių investavimui į akcijas. Jei dar tiksliai nežinote, kurias akcijas norite pirkti – galite pasinaudoti sudarytais topais: “10 daugiausiai prekiaujamos” ar “10 labiausiai augančios” ir rinktis iš to sąrašo (naujai paieškai reikėtų ištrinti esamą sarašą).

Kaip pirkti akcijas: jei jau žinote, kokią akciją norite nusipirkti, tai į paieškos laukelį reikėtų įvesti pavadinimą arba geriausiai – akcijos tikerį, nes pvz įvedus “Berkshire” išmes daug variantų, tikroji akcija būtų su tikeriu BRK.

Paspaudus tris taškelius galima sužinoti daugiau apie pasirinktą akciją, pvz. kainų lentelę ar daugelį dominantį dalyką – informaciją apie dividendų išmokėjimą:

Toliau, jei darėte pavedimą eurais ir perkate JAV akciją doleriais – reikėtų išsikeisti norimą sumą į dolerius. Tai galima padaryti puslapio pačioje, spaudžiant “Mainai”:

Toliau įvesti reikiamą USD sumą:

Toliau reikia grįžti į pradinį langą. Vienas paprasčiausių variantų yra rinktis Rinkos vertės kainą, nurodyti kiekį ir pirkti spaudžiant “Pateikti pirkimo užsakymą”. Jei birža atidaryta, užsakymas bus įvykdytas iškart.

Kitas variantas būtų įvesti norimą kainą (žemesnę, nei rinkos) ir patvirtinti limituotą pavedimą.

Taip pat galima spausti “Pavedimo nustatymai”. Čia Stop laukelyje galima nurodyti sąlygą pavedimui aktyvuoti. Pavyzdžiui, dabartinė Apple akcijų kainą yra $175.28, o jūs nurodote pirkti tik tada, kai biržoje akcijos kaina bus žemiau nei $124 už akciją. Toliau galima nurodyti, kiek toks užstatymas turėtų galioti:

Tokie dar neįvykdyti užsakymai bus aktyvūs iki tol, kol bus pasiekta norima kaina, arba jūs šį užsakymą atšauksite paspausdami kryžiuką:

Kaip investuoti į ETF?

ETF (Exchange traded funds) – vidutinės rizikos produktas, laiko patikrintas pakankamai lengvas investavimas ilgoje perspektyvoje su vidutine grąža. Visiškai analogiškai kaip akcijų pirkimo atveju, į paiešką galima vesti dominantį fondą, arba rinktis “pridėti daugiausiai prekiaujamų”. Pasirinkus pastarąjį variantą greičiausiai matysite du populiariausius ETF: VUAA.EU (JAV S&P 500 atitikmuo, dividendai reinvestuojami) ir VWCE.EU (viso pasaulio 500, dividendai reinvestuojami).

Kaip investuoti į S&P 500

S&P 500 atitikmenys. Vienas populiariausių S&P 500 atitikmuo lietuvių tarpe yra VUAA. VUAA dividendai reinvestuojami – nereikia mokėti mokesčių už gaunamus dividendus. Patogu, kai investuojama ilgam laikotarpiui. Taigi, į paieškos laukelį reikėtų įrašyti VUAA ir pasirinkti VUAA.EU, įvesti kiek vienetų perkate ir spausti žalią mygtuką “Pirkti”.

Visa kita analogiškai kaip akcijų įsigijimo atveju – galima pirkti rinkos verte iškart, o galima naudoti pavedimo nustatymus ir nustatyti automatinį pirkimą kainai nukritus iki norimos ribos.

Obligacijos

Paprastai tariant, obligacijos yra skolos raštai, tai yra vienas iš mažiausios rizikos produktų. Bet grąža taip pat pakankamai maža, todėl nėra labai populiari priemonė. Bet analogiškai kaip viršuje aprašytu atveju, per freedom24 galima nusipirkti ir obligacijų.

IPO

IPO – tai galimybe nusipirkti akcijas, prieš joms pasirodant biržoje. Aukšta rizika, bet ir didelis potencialas. Nėra daug brokerių, siūlančių IPO (du populiariausi lietuviams prieinami brokeriai yra Freedom24 ir UnitedTraders). Minimali investuojama į IPO per freedom24.com suma – $2000.

Paprastai IPO pasirašymo paklausa yra didelė. Dažniausiai investuotojai negauna visų akcijų, kurias tikėjosi įsigyti. Būdas padidinti jums skirtų akcijų skaičių yra pagerinti savo reitingą. Norėdami tai padaryti, turėtumėte sukurti likvidaus turto portfelį, dažniau atlikti sandorius, vienodai dalyvauti visuose IPO.

Reitingo balas svyruoja nuo 1 iki 5. Savo reitingą galite peržiūrėti prieš pateikdami paraišką prekiauti IPO prisijungę prie savo paskyros. Kuo aukštesnis jūsų reitingas, tuo daugiau akcijų gausite dalyvaudami IPO.

Freedom24 D sąskaita (palūkanos)

Freedom24.com siūlo galimybę atsidaryti atskirą D sąskaitą su 3% metinių palūkanų norma (doleriais). Palūkanos kapsi kiekvieną dieną. Tokios taupomosios sąskaitos palūkanos yra palyginus didesnės, nei siūlo dauguma bankų. Minusas tik tas, kad pinigų išsiėmimas į savo banko sąskaitą kainuoja €7, tai greičiausiai neapsimokės kaupti mažoms sumoms. Beje, šis mokestis taikomas tik išsiimant pinigus į savo banko sąskaitą (jei persivedinėjate į Freedom24 investavimo sąkaitą – tai nemokama). Daugiau apie D sąskaitą.

Kitos investavimo idėjos

Jei nežinote, kur norite investuoti – įvairios idėjos pateikiamos freedom24 skiltyje “Investavimo idėjos”. Čia pateikiama informacija, geros įžvalgos bei analizė apie tam tikras kompanijas. Galima susipažinti su logika, kodėl tai turi potencialą augti. Žinoma, galiausiai sprendimą reikėtų priimti savo nuožiūra.

Ar Freedom24 patikima?

Freedom24 (Freedom Finance Europe Ltd) registruota Kipre, bet įmonė yra prižiūrima ir tikrinama LB banko (Freedom24 Lietuvos Bankas). Įmonė šiuo metu turi 4 ofisus Europoje (Ispanijoje, Vokietijoje, Graikijoje ir Kipre). Įsigyti vertybiniai popieriai yra jūsų nuosavybė, juos esant reikalui galima persivesti pas kitą brokerį (yra platformų, kurios tokios galimybės neduoda ir tai būna didžiulis minusas). Investicijos yra saugomos Europos teisės aktų ir yra apdraustos iki €20.000. Įmonės patikimumą tvirtina JAV NASDAQ biržos auditoriai.

Freedom24 atsiliepimai iš facebook grupių.

Freedom24 mokesčiai

Freedom24 mokesčiai yra konkurencingi. Pasirinkus planą “Smart in EUR” nėra fiksuoto mėn mokesčio. Perkant akcijas ar ETF taikomas 0.02 $/€ mokestis. Išėmimas banko pavedimu kainuoja €7. Plius, yra valiutos konvertavimo mokesčiai.

Kaip sutaupyti

Norint už dividendus, gaunamus iš JAV įmonių akcijų mokėti ne 30% mokesčius (standartiškai), bet 15% – tereikia užpildyti W-8BEN formą. Tai padaryti labai paprasta, tereikia Freedom24 savo paskyroje eiti prie “Asmeniniai duomenys”, užpildyti paso duomenis, gyvenamosios vietos adresą ir tada užpildyti kelis laukus spaudžiant “W-8BEN forma”. Individualus mokesčių mokėtojo numeris – tai asmens kodas. Žodžiu, tikrai labai nesudėtinga, užtrunka kelias minutes, o sutaupyti galima ženkliai.

Freedom24 vs Interactive brokers

Freedom24 ir Interactive Brokers ir vieni populiariausių brokerių lietuvių tarpe ETF ar akcijoms įsigyti. Freedom24 pliusas yra daug paprastesnis sąskaitos atsidarymas. IB turi ilgesnę gyvavimo patirtį (40+ metų) bei patikimumą, bet ten užsiregistuoti, gauti leidimus bei pradėti investuoti yra sudėtingiau. Freedom24 pliusas – galimybė investuoti į IPO (IB to neturi). Freedom24 minusas – didelis €7 pinigų išsiėmimo mokestis (neapsimoka trumpalaikio investavimo atveju).


Atsakomybės apribojimas: investicijos į vertybinius popierius ir kitas finansines priemones visada yra susijusios su kapitalo praradimo rizika.

Pasidalinkite savo nuomone:

Ką manai?

Komentarai

Komentarų nėra
perkuinternete.lt
Compare items
  • Total (0)
Compare