Kaip pirkti Temu | Temu atsiliepimai

2024-04-03

Temu atsiliepimai

Pastaruoju metu Lietuvoje pradėjome matyti Temu parduotuvės reklamas “Apsipirk kaip milijonierius”. Panašu, lyg būtų kažkas naujo vietoj aliexpress. Taigi, kas tas Temu?

Kas yra Temu?

Temu.com yra internetinės prekybos platforma, kurią valdo PDD Holdings Inc įmonė, registruota JAV (Bostone).

2022 m. rugsėjį pristatyta „Temu“ greitai išpopuliarėjo JAV ir tapo viena iš dažniausiai atsisiunčiamų parduotuvių programėlių, besilygindama su „Amazon“, „Walmart“ ir „Shein“.  Lietuvos pirkėjus Temu įsileido 2023 metų antroje pusėje. Temu garsėja mažomis kainomis. Viena iš priežasčių, kodėl Temu gali pasiūlyti žemas kainas, yra jos ryšys su PDD Holdings. Patronuojanti įmonė turi daugiau nei dešimtmetį prekybos patirties ir yra sukūrusi daugiau nei 11 milijonų tiekėjų tinklą visame pasaulyje. Šis tinklas leidžia Temu tiekti produktus iš įvairių tiekėjų ir gamintojų, bei leidžia įmonei pasiūlyti platų produktų asortimentą. Kartais prekės gali būti pigios ir dėl to, kad kokybė yra pakankamai prasta (reikėtų žiūrėti atsiliepimus, arba vėliau pasinaudoti pirkėjo apsaugos programa).

Pagrindiniai Temu pliusai: žemos kainos, įvairūs mokėjimo būdai (įskaitant paypal), greitas pristatymas su Omniva ar Venipak bei nemokamo grąžinimo galimybė.

Temu. Ar patikima?

Atsiliepimai įvairūs. Pagal patikimumo tikrinimo kriterijus, pagal kuriuos vertiname scam’inius puslapius, tai viskas yra teigiama (yra tikras adresas, priima paypal ir kitus patikimus mokėjimo būdus, registruota aiški nesislapstanti įmonė). Trustpilot Temu šiuo metu įvertinta 3,4 (beje, Aliexpress – mažiau). Abejones seniau kėlė dažni komentarai apie nutekėjusius pirkėjų kortelės duomenis trečiosioms šalims ir dažnas patarimas – nereikia vesti savo kortelės duomenų, o naudoti paypal, apple pay, google pay ar revolut disposable kortelę ir nutekinti jūsų mokėjimo duomenų bus neįmanoma. Tačiau jokių patvirtintų tokio tipo ieškinių ar kitų įrodymų šiuo metu nėra. Taip pat buvo kilusių įtarimų dėl vartotojų duomenų rinkimo.

Pati parduotuvė taip pat konstatuoja, kad įtarimai nėra įrodyti ir pateikia patarimus kaip apsipirkti saugiai. Beje, logiškai galvojant, jei programėlė būtų nesaugi, jos nebūtų nei Apple, nei Android market platformose. Taip pat, kiek teko matyti neigiamų straipsnių – jie publikuoti tokiuose portaluose (pvz.), kuriuose straipsniai yra perkami.

Bet žinoma, imtis atsargumo priemonių tikrai labai patartina, pvz. mokėti per paypal, apple pay, ar google pay, neišsaugoti kortelės duomenų paskyroje, naudoti stiprų slaptažodį (nenaudoti to pačio kitoje paskyroje), vengti brangių pirkinių, skaityti realius atsiliepimus. Ir žinoma negalima spausti ant neaiškių nuorodų, kur sukčiai apsimeta kurjerių kompanijomis ir siuntinėja melagingus pranešimus.

Temu parduotuvę pagal prekių kokybę ir aptarnavimą galima lyginti su Aliexpress, Wish ar Shein. Daugiau atsiliepimų apie Temu – apačioje.

Kaip pirkti Temu

Pirkti temu.com yra paprasta, kaip ir visose e-parduotuvėse. Procesas aprašytas čia. Temu turi tiek internetinį puslapį, tiek Apple bei Android programėles.

Prekių asortimentas didžiulis: namų apyvoka, drabužiai, avalynė, sporto prekės, papuošalai, grožio prekės, prekės automobiliams, elektronika, įrankiai, žaislai ir t.t.

Panašiai kaip ir aliexpress, čia prekiauja daug pardavėjų. Temu yra tik tarpininkas, kuris suteikia savo platformą pardavėjams, kurie Temu susimoka komisinius mokesčius už suteiktą platformą. Prieš perkant verta pažiūrėti pardavėjo įvertinimą. Tai pat ir realius atsiliepimus su nuotraukomis, kurių čia yra tikrai daug.

Temu minimali pirkimo suma (limitas)

Temu šiuo metu turi €20 užsakymo minimumą (pakilo nuo €10, kai kam dar liko €10), tam kad būtų išvengiama pakuočių atliekų pertekliaus ir racionaliau paskirstytos siuntimo išlaidos. Kaip dalinasi žmonės internete, parašius į Support center, galima pasiprašyti, kad tą limitą nuimtų. Pvz. per mobiliąją programėlę limitą nusiimti galima taip (You > Support ikona > Contact us > Paprašyti nuimti lmitą > spausti “Remove restriction”):

Temu apmokėjimas

Vienas iš Temu privalumų – didelis mokėjimo būdų pasirinkimas:

 • Dauguma mokėjimo kortelių (Visa, Mastercard, Discover, American Express, Maestro ir kt.);
 • Temu sukauptas kreditas;
 • PayPal (itin patikima);
 • Apple pay;
 • Google pay.

Temu pristatymas, siuntimas

Ar internetinė parduotuvė Temu siunčia į Lietuvą? Taip. Nurodomas atsiuntimo į Lietuvą laikas yra nuo 5 iki 14 darbo dienų. Siuntimas dažniausiai nieko nekainuoja. Negavus prekės laiku – gaunama €5 kompensacija (jei prie prekės iš anksto tai būna nurodyta). Į Lietuvą dažniausiai siunčiama per Omnivą, Venipak ar Itella.

Procesas toks:

 1. Prieš pirkimą ir po apmokėjimo rodomas numatomas pristatymo terminas.
 2. Prekė išsiunčiama per 1-3 dienas (atkeliauja email žinutė apie išsiuntimo patvirtinimą).
 3. Pagal gautą siuntimo numerį galima sekti ir matyti numatomą gavimo datą ir kaip keliauja siunta.

Prekės siunčiamos iš sandėlių visame pasaulyje (dažniausiai tiesiai iš gamintojo Kinijoje). 

Muitas, PVM

Prie prekių rašoma “All taxes included” (pateikta galutinė kaina, visi mokesčiai įskaičiuoti). Prie sąlygų parašyta, kad papildomus mokesčius apmoka Temu, tačiau apsidraudžiant parašyta, kad “PVM, muitai ir panašūs mokesčiai, yra surenkami pirkimo metu, tačiau jų apskaičiuotos vertės gali keistis atsižvelgiant į galiojančius įstatymus. Jei įvertinamos papildomos sumos, už jas atsako pirkėjas”. Taip parduotuvė nori apsisaugoti, jei ateityje įstatymai pasikeistų.

Temu prekių grąžinimas

Pirmas grąžinimas kiekvienam užsakymui yra nemokamas! Bet kuri pradinės būklės prekė (nenaudota) gali būti grąžinta per 90 dienų nuo pirkimo. Išimtys, kad prekė negrąžinama gali būti nurodyta tam tikroms specifinėms prekės, kaip pvz. higienos prekėms. Temu skatina visas norimas prekes iš tos pačios siuntos grąžinti vienu metu, nes antras grąžinimas prekės iš tos pačios siuntos kainuoja €3.

Prekės grąžinimo procesas atrodo taip:

 • Eikite į savo paskyrą “Your orders” ir spauskite “Return/Refund”.
 • Pasirinkite norimą grąžinti prekę ir nurodykite grąžinimo priežastį. Priklausomai nuo priežasties, gali reikėti užpildyti kitus klausimus.
 • Pasirinkite pinigų grąžinimo būdą: Temu kreditas ar atgal ten, iš kur mokėta. Gauti pinigus į Temu kreditą privalumas yra tas, kad pinigai įkrenta iškart, į paypal grįžta per 5-7 darbo dienas, o į bankines korteles pavedimas trunka iki 30 darbo dienų.
 • Gaukite “Return label” (adresą grąžinimui), atsispausdinkite ir priklijuokite ant siuntos.
 • Nuneškite siuntą išsiuntimui į artimiausią omniva paštomatą (tai reikėtų padaryti per 14 dienų nuo “return labal” gavimo).

Temu disputo kėlimas

Temu veikia pirkėjo apsaugos programa – Purchase Protection Program. Ši programa garantuoja jums pinigų grąžinimą, jei grąžinsite prekes per 90 dienų nuo pirkimo.

Jeigu Jūsų siunta nebuvo pristatyta arba Jūsų sekimo informacija rodo, kad Jūsų siunta buvo pristatyta, bet Jūs jos negavote, nedelsdami (vėliausiai per 90 dienų nuo užsakymo datos) susisiekite su Temu klientų pagalbos centru (“Support center”).

Sumažėjusios kainos kompensacija

Sumažėjusios kainos kompensacija (price adjustment). Iš Temu įsigytoms prekėms gali būti taikoma Temu kainų koregavimo politika. Temu sumokės kainų skirtumą, jei per 30 dienų nuo pirkimo buvo sumažinta perkamos prekės kaina. Galite prašyti grąžinti pinigus už kainos koregavimą pasirinkę atitinkamą užsakymą skiltyje „Jūsų užsakymai“/’Your Orders’ ir spustelėję mygtuką „Perskaičiuoti kainą“/’Price adjustment” (mobiliojoje programėlėje gali reikėti paspausti tris taškelius, kad ši opcija pasirodytų). Prekės, kurios yra išparduotos, reklamuojamos arba nebepasiekiamos ir pan., gali būti netinkamos kainos koregavimui. Temu pasilieka teisę galutinai interpretuoti kainų koregavimo politiką, teisę bet kuriuo metu keisti šios politikos sąlygas ir teisę savo nuožiūra neleisti koreguoti kainos. Pvz. buvo susigrąžinta €3,93 po to, kai jau prekės buvo pristatytos. Grąžinama suma gali būti panaudojama kitiems Temu pirkimams (negalima persivesti į banko kortelę).

Temu nuolaidų kodai

Gal pastebėjote, žmonės socialiniuose tinkluose ir pan. aktyviai dalinasi nuoroda ar nuolaidos kodu ir siūlo €100 vertės Temu nuolaidos kodą: 100€ Coupon Bundle & 50% Off. Esmė yra tame, kad naudą šiuo atveju gauna abi pusės. Dėl €100, tai čia labiau reklaminis triukas, bet pasinaudoti 30% nuolaida ribotą laiką yra labai realu, nors yra tam tikrų sąlygų. Taigi, nauda abejoms pusėms:

 • Nauda tam, kuris spaudžia ant nuorodos (kaip pvz. mūsų https://temu.to/m/u0pvefs267a, arba veda nuolaidos kodą apm36716 tiesiog paieškoje): gauna 30% nuolaidą atsisiuntus app pirmą kartą. Nuolaidos galiojimui yra skirtas ribotas laikas (24h) nuo programėlės atsisiuntimo (galima pažiūrėti prie You > Coupons & offers). Čia reikėtų žiūrėti ir kitas papildomas sąlygas, kaip pvz. minimali pirkimo suma €10, ar maksimali nuolaidos kupono panaudojimo suma vienam pirkimui. Pirkti reikia per programėlę (ne per puslapį).
 • Nauda tam, iš kurio nuorodos atsisiunčiama programėlė (ar kurio nuolaidos kodu naudojamasi): gauna 3€ už naują pirkėją per app, plius komisiniai už pirkinius per pirmąsias 30 dienų.

Temu lietuviškai

Temu lietuviškai? Taip, galima pasirinkti kalbą į lietuvių ir visus prekių aprašymus bei kitą informaciją matyti lietuvių kalba. Lietuvai yra skirti du kalbų pasirinkimai (anglų ir lietuvių). Tiesa, lietuvių kalba tikrai nėra ideali, savaime aišku, kad vertimas darytas ne žmonių, bet google vertėjo ar dirbtinio intelekto. Tačiau tikrai daugumoje viską galima suprasti ir yra patogiau nei naudojantis naršyklės vertimu. Temu lietuviškai galima pasirinkti kompiuteryje viršuje dešiniajame kampe prie savo šalies pasirinkimo.

O programėlėje app reikėtų pradžioje pasirinkti apačioje “You”, tada spausti viršuje dešiniajame kampe esantį nustatymų mygtuką ir pasirinkti “Language” > “Lietuvių”.

Temu Lithuania atsiliepimai

Realūs Temu atsiliepimai iš Lietuvos facebook grupių:

 • Viskas saugu, gal kokių 10 siuntų jau gavau, gavau ir 5€ premiją už laiku nepristatytą prekę, porą užsakymų atšaukiau, po poros dienų pinigai grįžo į kortelę, tik bėda, kad užsikabliavau😀. Iš FB grupės 2024.03.10.
 • Labai daug ką perku, ateina greitai. Dėl kokybės žiūriu tik tuos, kur yra atsiliepimai su nuotraukom. Išmieras irgi reikia žiūrėti pagal jų išmatavimus. Paskutiniai pirkiniai: treningas 15€, liemenė apie 24€. Siuntimas nemokamas. Moku su paypal. Iš FB grupės 2024.01.17
 • Man asmeniškai tai Shein atrodo patikimesnis nei Temu. Iš FB grupės 2023.11.16
 • Viskas normaliai, atsiunčia per 10d. Daug kartų užsakinėju, tik su kėdais buvo – ne tą išmierą atsiuntė, grąžinti reikėjo per omnivą, tai pinigus pervedė tą pačią dieną. Vienu žodžiu, kai toliau užsakinėjau, nuskaitė už tą prekę, kuri netiko. Nereikia laukt du mėn. kaip aliexpress. Iš FB grupės 2023.10.30
 • Panašiai kaip aliexpress, neseniai užsisakiau visokių smulkmenėlių, gavau per dvi savaites, viską vienoje siuntoje į paštomatą. Kokybė tenkino, kaina irgi labai maža. Likau patenkinta. Iš FB grupės 2023.10.22
 • Kad perka, greit gauna panašiai kaip ali iš pažįstamų girdėjau. Bet internete ir youtube pilna info kaip jie vagia kortelių duomenis, dėl to nerizikuoju pati. Daugiau atsiliepimų FB grupėje 2023.10.19
 • Greitas pristatymas, na o kokybė kaip ir daugumos made in China daiktų ?. Bet prieš užsakant visada pražiūriu atsiliepimus su foto, nes tik taip galima pamatyti tikrą, o ne atretušutuotą daiktą. Tai nei karto nenuvylė, plius labai daug nuolaidos kodų, tikrai verta ? Iš FB grupės 2023.09.12
 • Tas pats kaip aliexpress, siuntimas gal šiek tiek greitesnis, nors ir su aliexpress man paskutiniu metu greit atsiunčia. Kainos kol kas žemesnės tik, nes nauja parduotuvė, ali irgi buvo pakankamai žemos kainos, kol neišpopuliarėjo, dabar sukilo kažkiek. Pirkau, kokybė normali – atitinka kainą ir tiek, patikima ?. Prieš kažką perkant, visad skaitau komentarus/atsiliepimus dėl dydžių ir pan. Iš FB grupės 2023.09.02
 • Užsisakiau rugpjūčio 18, o rugjūčio 29 jau gavau. Temu tai panašiai kaip shein irgi prekės ateina maždaug per 10 darbo dienų ar šiek tiek daugiau, gali būti ir greičiau. Galima taip pat stebėti siuntą, o kai jau siunta Lietuvoje galima stebėti per Venipak, aš sakiausi batus ir šiaip pora dalykėlių tai viskas puikiai. Siuntą man atvežė į namus Venipak kurjeris. Iš FB grupės 2023.09.02
 • Aš pirkau kelis kartus, bet žinoma smulkmenas, drabužių ir batų neperku. Tai labai greitai atėjo, per savaitę, nereikia laukt kaip aliexpress po 3 mėnesius. Viskas buvo, kaip ir aprašyme. Man dabar net geriau, nei aliexpress, jei kokių dekoracijų ar smulkmenų reikės, imsiu iš čia, o ne Ali. Iš FB grupės 2023.08.26

Kviečiame diskutuoti apie Temu.com šioje Facebook grupėje.

Pasidalinkite savo nuomone:

Ką manai?

Komentarai

Komentarų nėra
perkuinternete.lt
Compare items
 • Total (0)
Compare