Papildomi mokesčiai

Perkant iš Europos Sąjungos e-parduotuvių importo muitų bei PVM mokėti nereikia!

Perkant iš šalių, kurios nepriklauso Europos Sąjungai (pvz. JAV, Kinija), taikomi tokie mokesčiai:

 • 21% PVM, jei prekių vertė siuntoje viršyja €22 (jei pirkta doleriais - priklausomai nuo muitinės puslapyje  skelbiamo valiutos kurso). PVM mokestis skaičiuojamas nuo sumos, sumokėtos prekės pardavėjui, muito, atstovavimo muitinei ir kitų iki siuntos pristatymo sumokėtų mokesčių. Vertinant €22 ribą - siuntimo mokestis nesiskaičiuoja, žiūrima tik į prekės vertę. 
 • Importo muitas, jeigu prekių vertė siuntoje viršyja 150 EUR (išskyrus kvepalus ir tualetinius vandenis). Muitų tarifų pvz.: skaitmeniniai fotoaparatai 0%, knygos 0%, drabužiai iš tekstilės medžiagų 12%, odinė avalynė 7-24.5%. Muitų tarifus galima rasti muitinės duomenų bazėse LITAR. Paieškai rekomenduojama įvesti daugiskaita pvz. suknelės arba galūnę su procento simboliu pvz. suknel%. Muito mokestis skaičiuojamas nuo sumos, sumokėtos pardavėjui (įeina prekės kaina, siuntimo, draudimo ir pan. išlaidos).
 • Mokestis už išmuitinimo/tarpininkavimo paslaugą (pašte - €8,69, per kurjerius - gerokai daugiau). Šis mokestis mokamas, jei prekių vertė siuntoje viršyja €22 (kai skaičiuojamas PVM ir/ar muito mokestis).
 • Akcizas už etilo alkoholį, esantį kvepaluose ar kituose parfumerijos preparatuose (€12,92 už litrą gryno etilo alkoholio litrą. LR akcizų įstatymas.

Pastaba. Importo mokesčiais neapmokestinamos fizinių asmenų (giminių, draugų) fiziniams asmenims neatlygintinai atsiunčiamos siuntos (dovanos), kuriose nėra akcizais apmokestinamų prekių, ir kurių vertė ne didesnė kaip 45. Taigi, jei kinietis pardavėjas ant siuntos užrašo GIFT - atrodytų, kad ši sąlyga turėtų galioti. Tačiau gali nepavykti įtikinti muitinę, kad tai tikrai yra dovana, nes pastaruoju metu kiniečiai masiškai siunčia visas siuntas su užrašytomis mažesnėmis vertėmis ar užrašu "Dovana (Gift)".

Kaip ir viršyjant greitį kelyje - nėra galimybės patikrinti visų vairuotojų, taip ir muitinėje - dalis siuntų "praslysta" išvengiant papildomų mokesčių. Pasidalinkite savo patirtimi atsakydami apklausoje "Ar jūsų pirkiniai iš Kinijos dažnai sulaikomi muitinėje (jei siuntos vertė virš €22), kai reikia sumokėti PVM ir/ar muito mokestį?"

Muitinės pateikiamas papildomų mokesčių apskaičiavimo pavyzdys nuo 2016.05.01:

 
 
Dažnas klausimas: Jei prekės vertė pvz. 21 EUR, o siuntimas kainuoja 6 EUR, ar bus taikomas importo PVM mokestis? Muitinės atsakymas NE, nes prekės vertė neviršyja 22 EUR.
 
 

 

Populiariausi straipsniai:

  • Kaip pirkti iš Aliexpress?

   Kaip pirkti iš Aliexpress?

   www.aliexpress.com

   AliExpress – kiniečių multi-parduotuvė. Principas panašus kaip ebay – čia yra daug pardavėjų (tik nėra aukcionų). Norint pirkti, reikia turėti kreditinę arba debetinę kortelę

  • Papildomi mokesčiai

   Papildomi mokesčiai

   Perkant iš Europos Sąjungos e-parduotuvių importo muitų bei PVM mokėti nereikia!

   Perkant iš šalių, kurios nepriklauso Europos Sąjungai (pvz. JAV, Kinija), taikomi tokie mokesčiai:

  • Siuntos sekimas

   Siuntos sekimas

   Kaip pažiūrėti, kur yra siuntinys iš AliExpress?

   Nuo užsakymo praėjus kuriam laikui (nuo 3 iki 10 dienų), galima pažiūrėti, kur yra siuntinys.

   Įėjus į AliExpress užsakymų skiltį  "My Orders", galima spausti "View Detail", arba iškart "Track Order":

  • Apie Amazon

   Apie Amazon

   Amazon - tai e-parduotuvė, kurioje yra daug pardavėjų, tarp jų ir pats Amazon.

  • Amazon.co.uk

   Amazon.co.uk

   • Ar amazon.co.uk siunčia prekes tiesiai į Lietuvą? Kiek kainuoja siuntimas?

   Tai priklauso nuo pardavėjo. Pats Amazon (jei po preke yra užrašas “Dispatched from and sold by Amazon.co.uk) dažniausiai siunčia į Lietuvą.

  • Kaip pirkti iš Amazon?

   Amazon - viena didžiausių internetinių parduotuvių, kurioje yra daug pardavėjų, tarp jų ir pats Amazon. Amazon turi kelis padalinius pagal šalis:

   amazon.com (JAV, taikomi papildomi mokesčiai - muitas, PVM)

   amazon.co.uk (Didžioji Britanija)

   amazon.de (Vokietija)

   amazon.fr (Prancūzija)

  • Paypal registracija

   Paypal registracija

   Norint prisiregistruoti prie PAYPAL, pirmiausiai reikia pervesti 1,5 EUR į banko kortelę, kuri yra skirta pirkimui internetu (pvz. Visa Virtuon).

   www.paypal.com

  • 17track.net

   17track.net

   Siuntos sekimas per www.17track.net

   Įėjus pirmą kartą į atsinaujinusį 17track.net puslapį - matysite tokį vaizdą:

  });})(jQuery);
  Mes naudojame slapukus, siekdami užtikrinti geriausią įmanomą tinklapio naudojimą.