Automatinis puslapio vertimas

2023-03-19

Kaip automatiškai išversti puslapius į lietuvių kalbą? Kaip Lenkijos ar Vokietijos parduotuves naršyti lietuvių kalba (gauti automatinį vertimą)

Kartais susiduriame su problema, kad mus dominanti prekė yra užsienio internetinėje parduotuvėje, ir jų internetinis puslapis yra lenkų, vokiečių ar prancūzų kalba (kurios mes nemokame). Bet yra būdai, kaip labai greitai ir patogiai tokius puslapius naršyti/skaityti lietuvių kalba. Žinoma, bus panaudotas automatinis google vertimas, kuris nėra idealus, bet pirkimui ar paieškai to tikrai pakanka.

Kaip versti puslapį, tai yra nustatyti automatinį vertimą pagal naudojamą naršyklę ar įrenginį:

Google Chrome

Išversti internetinę svetainę naudojant „Google Chrome“ naršyklę yra gana paprasta. Ant norimo puslapio spustelėkite mygtuką Translate this page adreso juostoje, kad atidarytumėte iššokantį langą. Tada pasirinkite “Lithuanian”:

Google Chrome taip pat turi nustatymus, kad paprastu dešinio pelės mygtuko paspaudimu visada siūlytų bet kurį puslapį versti į lietuvių kalbą. Reikėtų eiti į Settings / Advanced / Languages ir išskleisti “Language” sritį. Čia galima uždėti varnelę “Offer to translate pages in this language”.

Dešiniu pelės mygtuko paspaudimu visas puslapis bus išverstas į lietuvių kalbą. Žinoma vertimas nebus profesionalus, bet tai tikrai didelis palengvinimas ir daugumoje galima viską suprasti.

Firefox

Kitaip nei „Chrome“, „Firefox“ neturi integruotos vertimo funkcijos. Norėdami išversti svetaines naudodami „Firefox“ naršyklę, galima pridėti „Firefox“ kalbos plėtinį „To Google Translate“.

Microsoft Edge

„Microsoft Edge“ vertimas yra įdiegtas naršyklėje, panašiai kaip “Chrome”. Dažniausiai šis vertimo langas iššoka automatiškai, jei ne – galite spustelti šią piktogramą adreso juostoje:

Jei norite, kad Edge automatiškai generuotų vertimą kiekvieną kartą, kai susiduriate su šia kalba (pvz. lenkų), galite pažymėti laukelį Always translate pages from Polish

Automatinis vertėjas telefone

Safari ar iPhone

„Safari“ vertimo funkcija yra beta versijos ir neturi tiek daug kalbų (įskaitant lietuvių), kiek kitos naršyklės. Paprastuoju būdu šiuo metu galima bet kokį puslapį išversti į angų kalbą, paieškos lauke viršuje dešinėje spaudžiant “aA” mygtuką ir tada “Translate to English”.

Bet taip pat galima tiesiog atsisiųsti “Microsoft Translator” programėlę iš App Store ir pasirinkti Safari Translation Language lietuvių kalbą. Tada esant norimame puslapyje apačioje spausti Share mygtuką (kvadratas su rodykle į viršų) ir tada “Translator” . Puslapis bus išverstas į lietuvių kalbą – matysite “Translation progress” užrašą.

Android (Chrome)

Internetinės svetainės vertimas mobiliajame telefone naudojant „Chrome“ – ekrano apačioje matysite juostą su kalbos parinktimis. Pasirinkę Lithuanian, puslapis bus išverstas.

Jei nematote šios juostos, taip pat galite spustelėti tris taškus ekrano viršuje, dešinėje, kad atidarytumėte meniu. Tada pasirinkite Translate/Išversti.

Svetainės vertimas su įrankiu “Google vertėjas”

Dar vienas variantas išversti vieną visą puslapį – naudoti „Google“ vertėją.

Įveskite svetainės, kurią norite išversti, URL į teksto laukelį kairėje. Kitame laukelyje turėtumėte matyti spustelėjamą URL versiją:

Paspaudus šią nuorodą, turėtumėte pamatyti visiškai išverstą svetainės versiją.


Video, kaip užsienio puslapius automatiškai versti į lietuvių kalbą:

Pasidalinkite savo nuomone:

   Ką manai?

   Komentarai

   Komentarų nėra
   Perku Internete
   Compare items
   • Total (0)
   Compare