Kaip investuoti į Metaverse

2022-02-06

Kaip investuoti į Metaverse

Kas yra Metavisata (angliškai Metaverse)?

“Metaverse” terminas pastaruoju metu išpopuliarėjo, nes pradeda atsirasti vis daugiau su tuo susijusių projektų. Ilgą laiką tai buvo mokslinės fantastikos tema, tačiau dabar metavisata tampa tikrove.

Manoma, kad metaverse yra kitas interneto etapas, kuriame virtualioji realybė (VR), papildyta realybė (AR) ir išplėstinė realybė (XR) susijungs su realiu pasauliu. 

Tai suteiks alternatyvią skaitmeninę realybę, kurioje žmonės galės „gyventi“, dirbti ir žaisti. Kaip kažkada web2 pakeitė pirminį internetą web1, taip dabar web 3.0 pakeis mums įprastą internetą web2. Taigi, kaip dabar kiekviena įmonė turi web2 svetainę (internetinį puslapį), taip ateityje kiekviena įmonė turės metaversoje svetainės 3D versiją.

Šiandien tokie žaidimai kaip „Fortnite“, „Roblox“ ir „Second Life“ yra labiausiai panašūs į ateities metaverse.

Facebook korporacija neseniai pakeitė pavadinimą į “Meta” ir paskelbė, kad metaverse yra interneto ateitis. Mark Zuckerberg deda labai daug pastangų šios idėjos vystymui.

Taigi, kaip seniau investavus į internetą web2, pvz. 2006 metais nusipirkus GOOGL 10 akcijų už $2.000 – 2021 metais jau turėtume $28.000. Taip dabar yra didelė tikybė uždirbti iš ankstyvos taiklios investicijos į web3.

Tikimasi, kad metaversa pakeis praktiškai kiekvieną pramonės šaką ir sukurs daugybę naujų verslo galimybių. Dėl to, tai taip pat gali tapti įdomia sritimi, į kurią verta investuoti. 


Būdai investuoti į Metaverse:

Metaverse žaidimai

Bene tiesiausias ir paprasčiausias būdas investuoti į metaverse yra tiesiog investuoti į metaverse žaidimų kūrėjų coins (monetas), tokias kaip:

  • Sandbox coin SAND. Viena labiausiai dominuojančių platformų, kuri leidžia žmonėms įsigyti ir turėti savo nuosavybėje virtualią žaidimo žemę. Originaliai Sandbox buvo kompiuterinis žaidimas, bet 2018 metais buvo pritaikyta blokchain’o technologija ir tapo virtualiu pasauliu.
  • Decentraland coin MANA. Decentraland yra decentralizuota 3D virtualios realybės platforma, kurią sudaro 90 601 žemės sklypai. Virtualus turtas Decentralande yra NFT, kurį galima nusipirkti su kriptovaliuta MANA. Decentraland buvo atidarytas visuomenei 2020 m. vasario mėn. Platformą prižiūri ne pelno siekianti organizacija „Decentraland Foundation“.
  • Axie Infinity AXS.

Nusipirkti šių token’ų galima daugumoje kriptovaliutų keityklų, tokių kaip Kraken, Binance ar Cex.io.

Pvz. Kaip per Kraken nusipirkti Sandbox SAND:


Metaverse Index (MVI)

Metaverse Indeksas (valdomas Index Coop) apima populiariausias su metavisata susijusias monetas (“coins”). Perkant šį indeksą yra mažiau rizikos nei aukščiau minėtu atveju, nes pinigai paskirstomi tarp daugelio su metavisata susijusių token’ų.

Nusipirkti Metaverse indeksą yra sudėtingiau, tam reikia susikurti Metamask paskyrą ir persivesti ETH į MetaMask piniginę.


Metaverse įmonių akcijos

Dar vienas iš populiaresnių būtų investuoti į Metaverse, tai yra pirkti akcijas tų įmonių, kurios aktyviai dalyvauja kuriant metavisatą:

  • Nvidia NVDA;
  • Meta Platforms, Inc (FB). Facebook.
  • Unity Software (U);
  • Roblox (RBLX);
  • Microsoft MSFT („Fortnite“, „Minecraft“);

Tam kad veiktų metavisata, reikės įrangos (pvz. puslaidininkių), todėl tam tikrų gamintojų veikla turėtų augti. Galima sakyti, kad tai taip pat būtų netiesioginis investavimas į su metavisata susijusias įmones, tokias kaip Samsung, Intel, TSMC, Qualcomm, IBM. Analogiškai ir 5G interneto ryšį tiekiančios įmonės, tokios kaip AT&T, Verizon. Taip pat augs kibernetinio saugumo poreikis (Cisco, Fortinet, Qualys), ar internetiniai mokėjimai (Visa, Mastercard).

Šių įmonių akcijas galima nusipirkti per populiariausias investavimo platformas, tokias kaip Interactive Brokers ar Freedom24.

Pvz. Norint nusipirkti vieną Meta (Facebook) akciją Interactive Brokers platformoje reikėtų spausti “Trade”, įvesti “FB” bei spausti “Submit”.


ETF Fondai

Pavyzdžiui, Roundhill Ball Metaverse ETF (METV.US) buvo sukurtas 2021 birželio mėn. Šis ETF fokusuojasi į įmones susijusias tik su Metaverse. „Nvidia“, „Microsoft“, „Roblox“, „ Tencent“ , „Unity“ ir „Amazon“. 

META ETF fondą galima įsigyti per Freedom24:


Metaverse žemė (land)

Dar vienas būdas investuoti į metaverse, yra pirkti šio virtualaus pasaulio žemę. Pvz. Sandbox žaidime kažkas neseniai įsigijo žemę už $450.000 šalia Snoop Doggs NFT namo.

Norint pamatyti šiuo metu parduodamą žemę, reikėtų eiti OpenSea platformą. Taip pat tai galima padaryti esant žaidime – “Find Land on Opensea”. Nusipirkus šią žemę, ją galima naudoti savo įmonės reklamai, galima čia sukurti savo žaidimą, ar įkelti kokį mokymo kursą (pvz. kaip žaisti golfą). Bet pagrindinė esmė, tai pirkti žemę ankstyvoje stadijoje, nes daug šansų, kad jei metaverse pataps toks papuliarus kaip kalbama, tai žemės vertė tikrai pakils.

Minusas yra tas, kad tai yra pakankamai brangu. Pavyzdžiui, pigiausia „Sandbox“ žemė, esanti „OpenSea“ sąraše, šiuo metu kainuoja apie 3500 USD.

Kitas skaitmeninis turtas (NFT)

Metavisatoje, kaip ir realiame pasaulyje gyvuos daugybė daiktų. Aprangos milžinė Nike neseniai paskelbė, kad gamins virtualius batus bei rūbus metavisatai. Paprastas žmogus taip pat gali kurti ir parduoti įvarius dalykus (žaidimų elementus ar avatarus), reikalingus metavisatai.


ETH

Metaverse neatsiejamas nuo kriptovaliutos Ethereum (ETH). Nors ir netiesiogiai, bet augant metavisatos populiarumui, turėtų didėti ir ETH vertė, todėl galima tiesiog paprasčiausiai įsigyti šios kriptovaliutos, tikintis, kad jos vertė augs.


Šis straipsnis nėra finansinis patarimas! Prieš investuojant visada reikia atlikti savo analizę.
Kai kurios pateiktos nuorodos yra “referral” tipo, tai yra jums užsiregistravus mes gauname naudą (tuo pačiu naudą, pvz. nemokamą akciją gaunate ir jūs).
Pasidalinkite savo nuomone:

Get involved!

Komentarai

Komentarų nėra
Perku Internete
Compare items
  • Total (0)
Compare