Investavimo skaičiuoklė

Investavimo skaičiuoklės

Pagrindinė logika ir motyvacija investuoti periodiškai ilguoju laikotarpiu (10-30 metų) yra tikintis tam tikro pelningimo (pvz. 5-15%) sukaupti norimą sumą pensijai ar kitam tikslui. Taigi, periodinio investavimo skaičiuoklė yra pagrindinis įrankis įsivertinti reikiamas periodines sumas, laikotarpį ir galutinį tikslą.

JAV populiarus terminas, atėjęs ir į Lietuvą – FIRE.

Title
FIRE financial independence, retire early. Finansinė nepriklausomybė. Ankstyva pensija.

FIRE ankstyvos pensijos skaičiuoklių pagalba galima sužinoti, kada galite tapti milijonieriumi arba kiek reikia investuoti dabar, norint pvz. 45 metų išeiti į ankstyvą pensiją ir gyventi iš dividendų.

Pensijos FIRE santaupų skaičiuoklė (Retirement Savings Calculator) – kiek tiksliai per mėnesį reikia investuoti dabar, norint X metų amžiaus būti sukaupus Y pinigų (išeiti į ankstyvą pensiją). Pvz. jei Jums šiuo metu 30 metų, norite išeiti į ankstyvą pensiją 50ies, šiuo metu galite investuoti pradinę sumą €1000, tikitės 9% investicijų grąžos ir norite sukaupti 120.000 EUR (kad išsimokėtumėte sau apie €1000/mėn. pensiją). Spaudžiam “Skaičiuoti” ir mums parodo, kad norint pasiekti šį tikslą, kas mėnesį jums reikėtų investuoti po €153.


  Original Size  

Pensijinio amžiaus FIRE skaičiuoklė (Retirement Age Calculator) – kokio amžiaus galite tikėtis išeiti į ankstyvą pensiją, jei jums dabar 30, turite susitaupęs €1000, kas mėnesį galėtumėte investuoti po €250, tikitės 8% investicijų grąžos ir norite sukaupti 120.000 EUR (kad išsimokėtumėte sau apie €1000/mėn. pensiją). Spaudžiam “Skaičiuoti” ir mums parodo, kad tokiu atveju tikslą pasiektumėte 48 metų.


  Original Size  

Reikšmes reikėtų susivesti pagal savo lūkesčius. Investicijų grąžos tiksliai nustatyti negalime, konservatyvesnė reikšmė būtų 5% ar 7%, optimistiškenė – 10% ar 12%.

Pasidalinkite savo nuomone:

Get involved!

Komentarai

Komentarų nėra
Perku Internete
Compare items
  • Total (0)
Compare