4. Kaip saugiai ir pigiai pirkti Ebay. Pirkimas

Tai kone pagrindinis tikslas, ko mes čia susirinkome. Ir kas pasiekė šį skyrių skaitydamas viską nuo pradžių, tai jau užsitarnavo šlapio rankos paspaudimo. Tad dabar manau greitai praeisim kelis pagrindus, kaip saugiai pirkti eBay.

Visų pirmiausia - išsirinkus prekę reikia atkreipti dėmesį į pardavėjo įvertinimus ir atsiliepimus apie jį. Kaip ir kitose platformose, eBay yra imamas procentinis vertinimas iš teigiamų/neigiamų/neutralių atsiliepimų. Jei pardavėjas turi tarkim procentinį įvertinimą 80 procentų, tuomet jau reikėtų atsikreipti dėmesį į jo atsiliepimus. Deja, šiuo metu rašant šią pamoką nėra kokio realaus pavyzdžio, nes žemus įvertinimus turinčius pardavėjus eBay greitai blokuoja ir trina. 99%-100% Positive Feedback - aukštas įvertinimo lygis. Šalia atsiliepimų skaičiaus esanti žvaigždutės spalva parodo teigiamų atsiliepimų skaičių. Pvz. žemiau pateikto pardavėjo žvaigždutės lygis yra aštuntas (iš 12). Detalios lentelės nuoroda.

 

Tarkim iš šio pardavėjo pirkau laikrodį, kainavo ne karvę, bet buvo sulaikyta muitinėje ir jau 16 dienų niekaip nepajuda statusas. Ar tai jo kaltė ar ne, sunku pasakyti. Bent šis pardavėjas siuntė man prekę su Track nr., kas eBay yra gan retas atvejis perkant iš Kinijos. Dažniausiai prašo susimokėti kelis dolerius, kad būtų registruota siunta. Dažniausiai tiek iš Kinijos, tiek iš kitų šalių būna prekės siunčiamos neregistruotu paštu. Nebent sutariat kitokias sąlygas su pardavėju.

Šio pardavėjo įvertinimai siekia 98 procentus. Turi vos kelis neigiamus atsiliepimus per mėnesį ir tie neigiami dažniausiai būna tų žmonių, kurie net nebando kontaktuoti su pardavėjais.

Kai jau žinom, kad pardavėjas yra patikimas, bent sprendžiant iš atsiliepimų ir kitų pirkusiųjų, būtų galima kaip ir pirkti ar ne? Jūs būtumėt galbūt visiškai teisūs. Bet esu susidūręs su tokiais atvejais, kad pardavėjas atrodo patikimas, neturi daug neigiamų, neskaitant ten tokių vartotojų, kuriem nepatiko prekė ir tiesiog dėjo minusą arba vėlavo ateiti per 20-30 dienų.

Buvo tokia situacija, kad užmačiau pirkti moterišką žieminį paltą už labai pigiai. 16-20 dolerių, jei gerai pamenu. Pirkau daugiau vienetų ir po kiek laiko, berods po kelių savaičių pradėjo kilti neigiamų atsiliepimų skaičius. Iš patikimo pardavėjo su 98 procentais įvertinimų patapo 70 galiausiai 60 procentų pardavėjas. Tada jį ištrynė sistema dėl apgavysčių. Kai gavau savo užsakyta „paltą“, deja nebeturiu foto, tai jis man atsiuntė mažą paminkštintą vokelį su pakabuku. Tada aš jam iškėliau bylą ir jis buvo toks savo jėgom įsitikinęs ir savo teisingumu, kad pareiškė, jog atsiųsčiau jam atgal tą prekę. Jam buvo pasakyta, kad niekas nebus jam siunčiama ir tegu grąžina pinigus. Tada jis perdavė bylą eBay administracijai ir galiausiai vis tiek man eBay per PayPal grąžino mano sumokėtus pinigus.

O moralas kame? Kad ir geras pasiūlymas, ne viskas kas žiba auksu yra auksas. Daugelis jam tiesiog sudėjo minusus, pardavimų skaičius buvo didelis, nes pirkimo bumas prieš žiemą buvo didelis, bet ne visi moka iškelti eBay bylą. Tad jis tuomet susikrovė nemažą pinigų sumą. Kad netaptumėt tokio pardavėjo auka, visada nusikopijuokite pavadinimą ir paieškokite eBay sistemoj panašių prekių ir kainų skirtumus. Jei pardavėjo kainos žemiau rinkos, tikriausiai jis apgavikas. Dažniausiai tai būna su brangiais rūbais arba brangiais daiktais.

Kita ūmi problema yra dažniausiai neatidžiai skaitomi prekių aprašymai. Senas, bet dar veikiantis būdas apgaudinėti neatidžius pirkėjus yra aprašyme paslėpti prekės apibūdinimą. Tarkim didžiausiom raidėm yra rašoma PlayStation 4 su 2 pulteliais ir dviem žaidimais. Nuotraukose taip matomas minimas PlayStation 4, 2 pulteliai ir 2 žaidimai. Aprašymas gali būti toks ilgas ir daug prirašyta atseit apie prekę, bet galiausiai apačioj yra rašoma mažom raidėm, kad Jūs čia perkat TIK pultelius ir du žaidimus, bet ne pačią konsolę. O kaina bus kaip pačios konsolės su dviem žaidimais ir dviem pulteliais. Ir dažniausiai žmones neperskaito iki galo aprašymo ir nesigilina kas jame rašoma. Galiausiai kai Jūs gaunat užsakyta prekę, ten būna dėžė ir ten tik žaidimai ir pulteliai. Nei kvapo tos konsolės. Jūs savaime aišku suskumbat keltį eBay bylą, kad gavot ne tai ką pirkot. Tada įsijungia eBay administracija ir Jums pasako, kad aprašyme buvo parašyta taip ir taip, kad perkat būtent tai, ką gavot. Byla uždaroma ir Jūs ir Jūsų piniginė galite eiti į kampą, susigūžti kampe, apsikabinti savo kelius ir tyliai paverkti, nes buvote apgauti dėl savo neapdairumo.

Moralas tame, kad visada atidžiai perskaitykite aprašymus, net ir ilgus, kad nebūtumėte apgauti. Galėčiau dar vieną apgavysčių atvejį papasakoti kaip būna, bet manau užtenka ir šio, nes jau ir Jums atsibodo skaityti ir man rašyti ne kažką...

Tad einam prie pačio primityviausio pirkimo eBay sistemoj. Buy it now.

Buy it now

Kaip tik vis ruošiaus pirkti vieną lempą iš eBay, bet niekaip neprisiruošiau. Bet reikia geresnio apšvietimo darant prekių apžvalgas. Taigi, kaip tik dabar puikiai mums šis pirkimas pasitarnaus pamokos tikslui.

 

 

Taigi, kaip matom šis pardavėjas tikrai patikimas su 114.135 atsiliepimais, tai jau veteranas. Prieš perkant įsitikinu, kad tikrai siunčia į mano šalį, kad tikrai nemokamas siuntimas. Tada lieka tik paspausti Buy It Now.

Deja, kad ten turiu skirtingas paskyras, mane vėl išmetė į vokišką eBay sistemą, tai bus šis paveikslėlis vokiškas. Bet esmė tokia, kad paspaudus Buy it Now, Jus permes į kitą puslapį, kur prašys dar kartą patvirtinti Jūsų pirkimą. Spaudžiam → Buy (ebay.de sistemoje - Kaufen).

Paspaudus Buy, dar kartą Jus permes vėl kitą lapą ir ten prašys susimokėti. Turėtų būti mygtukas Pay Now (ebay.de sistemoje - Jetzt bezahlen). Spaudžiam jį.

 

Tuomet Jumis vėl permes į kitą lapą ir ten jau bus Jūsų adresas, kuriuo turi pristatyti prekę. Jei norit galit nurodyti kitą adresą. Kol kas dar galima keisti. Taip pat rodys koks mokėjimo būdas. Vienareikšmiškai būna Paypal kaip pradinis variantas. Bet galite jį pakeisti, jei Jums to reikia. Apačioje yra dar laukelis kuponams jei tokių turime, skirtas būtent mokant per Paypal sistemą (šiais laikais, net į dantis veltui negausi, o ką jau kalbėt apie Paypal kuponus).

Jei viskas atitinka, mums tinka ir patinka, spaudžiam Next (arba Waiter ebay.de).

 

Tuomet mus išmeta į PayPal sistemą, kurioje suvedam savo el-pašto adresą ir slaptažodį. Viskas apsaugota SSL 128 bit., apsauga (jei neklystu dabar rodos 256 bit., tad Jūsų duomenis saugūs). Prisijungus tiesiog spaudžiam Continue.

Tuomet mus vėl automatiškai permes į eBay sistemą ir paprašys patvirtinti mokėjimą. Tą mes ir padarom.

Tuomet mums mielaširdingai padėkota, kad sumokėjome, kad pirkome eBay sistemoje ir galiausiai gausime patvirtinimą į el-paštą, kad mūsų mokėjimas sėkmingas. Tiek iš eBay, tiek iš PayPal. PayPal mums atsiųs mokėjimo sąskaitą faktūrą.

Taip kiek žemiau matome kada mums tikėtis maždaug savo prekės.

Spaudžiam My eBay lekiam į apačią ir tarp Purchases matome įgytą prekę. Sveikinu, mes nupirkom pirmąją prekę Buy it Now principu. Dabar lieka tik laukti, kol mūsų draugas iš Kinijos mums ją išsiųs. Ir kol jis išsiųs ją ir mes ją gausim, toliau mokinsimės eBay subtilybių ir įmantrybių.

Kaip jau per trumpą laiką patapo tradicija, kiekvieno skyriaus pabaigoj, nors dabar ir ne skyriaus pabaiga, o sakykim dar tik pradžia arba vidurys, reikia padaryti pertraukėlę. Po jos skaitysime: Kaip pirkti aukcionu ir sutaupyti pinigų. Lyginsim prekes ir jų kainas. Kas geriau? Pirkti aukcionu ar pirkti iškart? Ir panašūs dalykai!

Ką gi, parūkius, atsigėrus, pasėdėjus ant sosto ir nusnaudus porą posmų mes toliau braunamės per eBay džiungles, varvinam toliau akis ir negailestingai niokojant mano pirštų sąnarius (aš rašau) Jūs skaitot mano blevyzgas.

Aukcionai

Aukcionai mano mėgiama tema. Kaip pradžioj minėjau, pradėjau nedrąsiai dalyvauti aukcionuose. Beje, labai nuodingas hobis, kuris gali azartiškam žmogui brangiai atsieiti ir kainuoti brangiau nei pirkti iš karto.

Aukcionai primityvus dalykas šiaip. Dažniausiai būna pardavinėjamos ne naujos prekės. Bet būna ir naujų. Kalbant apie kiniškas prekes, kinai mėgėjai paleisti tas pačias aukcionais, nes žino, kad yra daug silpnavalių pirkėjų, kurie tiesiog stato ir mano, kad pigiai paims. Pradžioj buvau ir aš toks, kuris statė ir statė neteisingai ir permokėjau ir visko buvo. Dabar jums papasakosiu trumpai keletą gudrybių, kurios galbūt Jums padės prekę įsigyti gan pigiai ir neskausmingai.

Kaip jau prieš tai išmokom naudotis išplėstine paieška, dažniausiai medžiojam nemokamą siuntimą. Beveik be išimčių, perkant iš Kinijos, prekės siunčiamos nemokamai be Track nr. Šiuo atveju tiesiog paėmiau Kiniją, todėl kad pigu, bet principas visur vienodas. Susirandam norimą prekę Buy it Now. Pažiūrim ir palyginam kainas. Tuomet susirandam aukcioną ir iškart padarom tiesiog norimos sumos statymą. Niekada nestatykite lyginių skaičių sumos. Pvz.: 13,50 ar panašiai. Visada statykite maksimalią sumą, tokią, kurią norite išleisti. Tarkim mano biudžetas siauras, noriu įgyti prekę pigiai. Jos rinkos vertė 10 dolerių. Statau 7,98. Jei mane permes ant tos sumos, didelio čia daikto. Susirasiu kitą aukcioną ir ten pastatysiu vėl panašią sumą.

Dabar tikriausiai Jums iškilo toks klausimas, kodėl man nestatyti lyginių skaitmenų. O todėl, kad čia pradedančiųjų klaida. Aš aišku nesudarinėju statistinių duomenų, bet kiek tenka dalyvauti aukcionuose ir kiek teko stebėti juos, bent 70 procentų žmonių stato lygines sumas. Kodėl? Nežinau!

Nelyginis skaičius po kablelio įtakoja 60 procentų Jūsų laimėjimo sėkmės aukcione. Ne kartą laimėjau aukcionus vos kelių centų skirtumu, nes visuomet statau nelygini skaičių. Visuomet mano statoma suma siekia mano biudžeto viršūnę. Na, kad paprasčiau būtu suprasti: Aš turiu 19 pinigų, nusižiurėjau prekę kurios noriu, ir statau 18,98 ar panašiai. Kitas aukciono dalyvis nežino kiek aš pastačiau ir kaip dažnai pasitaiko, jis pagal savo biudžetą pastato tiesiog 18,50. Paskutinės sekundės, įtampa kyla, delnai prakaituoja, tunelio efektas, susifokusavęs į aukcioną ir štai, koks palengvėjimas, jo statoma suma buvo per maža ir aš tų kelių centų dėka laimėjau aukcioną!

Pats sau su didžiausiu pasipatenkinimu tapšnoju per petį ir su didžiausia šypsena veide, aplekiu porą ratų aplink butą be kelnių, pamoju ranka savo kaimynui iš kito namo, jis jau vėlei žino, kad vėl laimėjau aukcione ir galiausiai didžiuodamasis pasakau žmonai, kuri pluša virtuvėj, su vaiku prieš akį, kad laimėjau aukcioną. Gavau norimą prekę už minimalų biudžetą ir džiaugiasi visa šeima (ech, tas nenumaldomas juodasis humoras. Juk kitaip būtų manau monotoniška skaityti).

Tokių aukcionų buvo jau ne vienas ir ne du. Taip laimėjau tikrai brangias prekes ir už grašius. Savaime aišku, tai negarantuoja Jūsų 100 procentinės sėkmės aukcione, bet suteikia 60 procentų laimėjimo sėkmės. Ar apsimoka labiau dalyvauti aukcione ar pirkti iš karto, priklausys nuo Jūsų pačių.

Laimėjus aukcioną atsiskaitymo būdas praktiškai nekinta nuo prieš tai aprašyto Buy it Now. Jei nėra nurodyta kitaip pačio pardavėjo. Todėl, prieš statydami aukcione, įsitikinkit, kad jis tikrai priima PayPal mokėjimą.

Na rodos papasakojau viską apie aukcionų subtilybes. O jei ir ne viską, tuomet jau nusinešiu į kapus. Beje, kol rezgiau šitą skyrių apie aukcionus, gavau jau žinutę, kad mano apsukrusis kinas, iš kurio pirkom lempą, ją jau išsiuntė. Nuo siuntimo praėjo gal valanda tik. Greiti tie kinai. Na manau ties tuo ir baigsim apie aukcionus. Pirkimo tema rodos daugiau kaip ir nieko nebebus, kaip ir viskas jau pasakyta. Teks toliau judėti kitomis temomis tokiomis kaip: Negavau prekės, ką daryt? Kaip iškelti bylą?! Ir 95 procentų tikimybė, kad tikrai laimėsit bylą, jei nepiktnaudžiaujat žiniomis.

Šoksim į teisybės traukinį ir kovosim su nesąžiningais pardavėjais.

5. Kaip saugiai ir pigiai pirkti Ebay. Bylos iškėl...
1. Kaip saugiai ir pigiai pirkti Ebay. Prologas
 

Komentarai (0)

Komentarų nėra

Populiariausi straipsniai:

  • Kaip pirkti iš Aliexpress?

   Kaip pirkti iš Aliexpress?

   www.aliexpress.com

   AliExpress – kiniečių multi-parduotuvė. Principas panašus kaip ebay – čia yra daug pardavėjų (tik nėra aukcionų). Norint pirkti, reikia turėti kreditinę arba debetinę kortelę

  • Papildomi mokesčiai

   Papildomi mokesčiai

   Perkant iš Europos Sąjungos e-parduotuvių importo muitų bei PVM mokėti nereikia!

   Perkant iš šalių, kurios nepriklauso Europos Sąjungai (pvz. JAV, Kinija), taikomi tokie mokesčiai:

  • Siuntos sekimas

   Siuntos sekimas

   Kaip pažiūrėti, kur yra siuntinys iš AliExpress?

   Nuo užsakymo praėjus kuriam laikui (nuo 3 iki 10 dienų), galima pažiūrėti, kur yra siuntinys.

   Įėjus į AliExpress užsakymų skiltį  "My Orders", galima spausti "View Detail", arba iškart "Track Order":

  • Apie Amazon

   Apie Amazon

   Amazon - tai e-parduotuvė, kurioje yra daug pardavėjų, tarp jų ir pats Amazon.

  • Amazon.co.uk

   Amazon.co.uk

   • Ar amazon.co.uk siunčia prekes tiesiai į Lietuvą? Kiek kainuoja siuntimas?

   Tai priklauso nuo pardavėjo. Pats Amazon (jei po preke yra užrašas “Dispatched from and sold by Amazon.co.uk) dažniausiai siunčia į Lietuvą.

  • Kaip pirkti iš Amazon?

   Amazon - viena didžiausių internetinių parduotuvių, kurioje yra daug pardavėjų, tarp jų ir pats Amazon. Amazon turi kelis padalinius pagal šalis:

   amazon.com (JAV, taikomi papildomi mokesčiai - muitas, PVM)

   amazon.co.uk (Didžioji Britanija)

   amazon.de (Vokietija)

   amazon.fr (Prancūzija)

  • Paypal registracija

   Paypal registracija

   Norint prisiregistruoti prie PAYPAL, pirmiausiai reikia pervesti 1,5 EUR į banko kortelę, kuri yra skirta pirkimui internetu (pvz. Visa Virtuon).

   www.paypal.com

  • 17track.net

   17track.net

   Siuntos sekimas per www.17track.net

   Įėjus pirmą kartą į atsinaujinusį 17track.net puslapį - matysite tokį vaizdą:

  • Europa

   Europa

   Dažnai Didžiosios Britanijos, Vokietijos ar kitos šalies parduotuvėse galima rasti geros kokybės prekių pigiau.
  • eBay

   eBay

   eBay - internetinė platforma, tarpininkas tarp pirkėjo ir pardavėjo. Čia perkant reikia turėti Paypal.
  • Amazon

   Amazon

   amazon.com - JAV (yra muitas ir PVM)

   amazon.co.uk - Didžioji Britanija (muitų ir PVM nėra)

   amazon.de - Vokietija (muitų ir PVM nėra)

  • AliExpress

   AliExpress

   AliExpress – kiniečių multi-parduotuvė (daug pardavėjų).
   Populiariausi klausimai forume:


  260

  Europos parduotuvės kataloge


  314

  Temos forume

  });})(jQuery);
  Mes naudojame slapukus, siekdami užtikrinti geriausią įmanomą tinklapio naudojimą.