Kas yra Bitcoin?

Įvertinimas0
Įvertinimas0

Vis populiarėjant Bitcoin bumui, trumpai, aiškiai ir konkrečiai atsakysime į populiariausius ir dažniausiai užduodamus klausimus apie Bitcoin.

Kas yra Bitcoin?

bitcoin-2007769 640Bitkoinas – tai virtuali/internetinė valiuta, žodžiu kriptovaliuta. Ji naudoja kriptografiją apsaugoti sandorius savo infrastruktūroje, kuri prilygsta internetinei duomenų bazei arba „blokų grandinei” (“blockchain”). Skirtingai nuo tradicinių valiutų kaip euras, Bitcoin’ų nekontroliuoja jokia centrinė institucija – nėra vyriausybės, įmonių ar atsakingo banko, valiutą kontroliuoja jos turėtojai. Jeigu į jūsų sąskaitą buvo pervesta Bitcoin’ų suma, ši transakcija nebegali būti atšaukta.

Bitcoin’as – pirmoji kriptovaliuta, atsiradusi 2009 m., o  2017 rugpjūčio 1 d. Bitcoin skilo ir dabar turime įprastą Bitcoin (BTC) ir naują Bitcoin Cash (BCH).


Kokių dar yra kriptovaliutų?

Šiuo metu pasaulyje skaičiuojama virš 1000 skirtingų kriptovaliutų, ir jų skaičius vis auga. Populiarios kitos kriptovaliutos Lietuvoje yra Ethereum ir Monero. Jų visą sąrašą ir dabartines vertes eurais galima pamatyti ir sekti čia.


Kokia yra Bitkoin’o kaina/vertė?

Šiuo metu Bitcoin vertė vienoje pagrindinių keityklų yra:

 

Kaip kito Bitcoin vertė per pastaruosius mėnesius:

 


Kaip veikia Bitcoin sistema? Kas yra Blockchain?

Blockchain – tai duomenų saugojimo technologija, kuri nėra centralizuota. Blockchain duomenų kopijos saugomos kompiuterių tinkle, kuris išsidėstęs per visą pasaulį ir kurio dalimi gali tapti kiekvienas (tie kas užsiima Bitcoin mainingu/kasimu). 

„Blockchain“ sistema yra tarsi visų bankinių operacijų istorija ir tai leidžia kompiuterių tinklui pasiekti sutarimą dėl įvykusio sandorio be tarpininko, bei garantuoja didesnį sandorių saugumą. Tikimybė, kad „blockchain“ sistemą galima „nulaužti“ yra labai maža.

Ši technologija realizuota Bitcoin sistemoje, dėl to Blockchain technologija dažnai siejama su įvairiomis kriptovaliutomis, nors ją panaudoti galima ir kitur.


Taigi, nuo ko pradėti?  Kaip susikurti Bitcoin sąskaitą?

Norint įsigyti, turėti ar atsiskaityti bitcoinais, pirmiausia reikia susikurti Bitcoin piniginę – Bitcoin Wallet.

Bitcoin piniginių variantų yra labai daug (ne taip kaip pvz. Paypal – užsiregistruoji jų sistemoje ir turi). Bitcoin pinigine gali būti mobili aplikacija, internetinis puslapis, specialus prietaisas (laikmena) ar net atspausdintas popierius. Bitcoin piniginių rūšys:

HARDWARE (piniginė laikmenoje). Veikia ant įvairių USB, kuris turi būti sujungtas su kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu. Tai rimčiausias variantas saugumo prasme, nes slapti kodai nelaikomi “online” ir nėra rizikos, kad tarpininkas bankrutuos. Vienintelis minusas, kad šie įtaisai kainuoja.

Populiariausios Hardware piniginės yra šios: Ledger Nano S, Trezor, KeepKey.

PAPER (atspausdinta popieriuje). Popierinės Bitcoin piniginės atrodo labai paprastai, tiesiog du kodai užrašyti ant popieriaus: privatus raktas (private key) bei viešas raktas (public key).

ONLINE/WEBSITE/DESKTOP (pasiekiamos internetu). Internetinės piniginės veikia internetą turinčiuose renginiuose (kompiuteryje, mobiliuosiuose telefonuose ir planšetėse). Tai patogiausias būdas laikyti palyginus nedideles sumas. Gauti ir išleisti pinigus paprasta ir greita. Tačiau tai nėra pats saugiausias būdas, todėl nerekomenduojama laikyti itin didelių sumų.

Tokią piniginę galima rinktis pagal kompiuterio operacinę sistemą, ar turi mobiliąją aplikaciją, kokias papildomas paslaugas teikia. Gali veikti: Website / Android, IOS, Windows Phone / Windows, Chrome Extension, Linux, Mac OS.

Populiariausios Bitcoin piniginės (skirta tik Bitcoin, nėra kitų kriptovaliutų):

BitCoin Core veikia Windows, Linux, Mac OS. Jūs saugote privačius rakto kodus (private keys). 

Electrum Wallet – veikia Windows, Linux, Mac OS. Jūs saugote privačius rakto kodus (private keys).

Green Address –  veikia Android, IOS, WEB, Chrome.

Populiariausios Bitcoin piniginės (palaiko kitas valiutas, tokias kaip Ethereum ir pan.):

Blockchain Wallet – bene populiariausia pasaulyje. Veikia Android, IOS, WEB. Palaiko BTC ir ETH valiutas.

Jaxx Wallet – veikia Android, IOS, Chrome, Firefox, Mac, Windows & Linux. Viena iš daugiausiai valiutų turinčių piniginių.

Exodus – veikia Windows, Linux, Mac OS. Didelis saugumas.

SpectroCoin – pamėgta lietuvių (viskas lietuvių kalba, aiškiau). Veikia Android, IOS, WEB, Windows. 

Labai patogi piniginių paieška, aprašymai ir filtravimas cryptocompare.com puslapyje.


 

Kaip įsigyti Bitcoin?

Kaip nusipirkti Bitcoin ar kitos valiutos aprašyta čia.


 

Ar Lietuvoje yra Bitcoin bankomatų?

Vilniuje veikia du bitkoinų bankomatai – vienas prekybos centre „Go9“, o kitas – A.Savičiaus g. 12-1.

Adminas avatar

Pasidalinkite savo nuomone:

Komentarai

No comments yet
Compare items
  • Total (0)
Compare
0