Amazon’o sandėlys – žvilgnis į vidų

Įvertinimas0
Įvertinimas0

Kas atsitinka, kai Jūs e-parduotuvėje www.amazon.com paspaudžiate „Buy“? Daugeliui tai paslaptis. Portalo „All Things Digital”  straipsnio „This Is What It Looks Like Inside an Amazon Warehouse” autorius Jason‘as skrido į Finiksą to sužinoti. Jis apsilankė viename iš Amazon sandėlių, taip vadinamų užsakymų vykdymo centrų “fulfillment centers.”

Jason’as praleido apie 90 min. patalpų viduje ir prie nuotraukų trumpai aprašė, ką matė. Jis beveik nebendravo su darbuotojais, todėl jei jūs tikitės čia rasti smulkų darbuotojų pareigybių aprašymą, tai jūs nusivilsite.

Tačiau jei jūs norite pažvelgti į tai, ką „Amazon“ bendrovės vadovas Jeffas Bezosas neseniai televizijos laidoje „60 Minutes“ pavadino Amazon sėkmės „paslaptimi”, tada Jums čia pateiktos nuotraukos patiks.

Įvažiavimas adresu „5050 Mohave”, kur yra Amazon užsakymų vykdymo centras. Pirmoji Jason‘o reakcija – atrodo kaip kalėjimas, bet gražus kalėjimas.

01

 

Įvažiavimas uždarytas, taigi Jason’as turi išlipti iš taksi. Spalvotos vėliavėlės sudaro vaizdą, kuris jau nebe toks panašus į kalėjimą.

02

 

Jason’as bando eitį pro šį įėjimą, bet durys užrakintos. Vėliau jis sužinojo, kad čia Amazon sandėlio darbuotojai lankosi mokytis “juodojo meno”.

03

 

Jason’as greitai išsiaiškina, kad iki pagrindinio įėjimo jis turi eiti iki pastato pabaigos. Krovimo dokai tęsiasi kiek akys mato.

04

 

Po penkių minučių ėjimo, Jason’as prieina užsakymų vykdymo centro įėjimą. Ant durų užrašyta „Dirbk sunkiai. Smagiai leisk laiką. Sukurk istoriją.“ (Work hard. Have fun. Make History)

05

 

Amazon darbuotojai eina pro šias duris link metalo detektorių.

06

 

Šalia įėjimo kai kurie darbuotojai šiose spintelėse palieka savo daiktus saugojimui.

 

Užsakymų vykdymo centras (“fulfillment center”), kurį apalnkė Jasonas yra 1,2 mln. kv. pėdų (apie 111.000 kv.m.) ploto ir yra vienas iš keturių Amazon’o sandėlių Finikse.

08

 

Daugeliu atveju tai panašu į tikrovišką stalo žaidimo “Chutes and Ladders” versiją.

09

 

Viduryje – paletė naujų „Xbox” žaidimų konsolių. Galbūt tai Jeff Bezos (Amazon įkūrėjo ir vadovo) dovana kiekvienam vadovajančios komandos nariui.

10

 

Kai prekė atvyksta per krovimo doką, ji nuskanuojama į atsargų valdymo sistemą, kad virtualus įrašas atitiktų fizinę prekę.

11

 

Ši moteris sandėliuoja prekes ten, kur randa vietos ant lentynų. Nuskanuoja prekę bei lentyną, taip įrašydama prekės lokaciją.

12

 

Amazon prekės laukia, kad būtų paimtos, supakuotos ir nusiųstos.

13

 

Tinklinio kamuolys padėtas šalia dviejų maišelių gumos burbulų. Kodėl? Turbūt žino tik sandėliuotojas.

14

 

Ši moteris yra “rinkėja”, kurios pareigybei numatytas pastovus vaikščiojimas. Skaneris siunčia ją prie sekančios prekės, kuri turi būti paimta.

15

 

Jei prekė randama ant grindų, ji dedama į šią specialią mėlyną lentyną, nes padėjus ją bet kur, sujauktų visą sistemą.

16

 

Po to, kai prekės būna paimtos, kompiuterinė programa pasako darbuotojui kaip išrūšiuoti jas pagal kliento užsakymą. Kiekviena atskira pertvara reiškia atskirą užsakymą.

17

 

Amazon skelbė, kad planuoja pasamdyti 70.000 sezoninių darbuotojų. Šios dvi jaunos moterys pakuoja prekes kaip dovanas prieš tai, kai jos bus supakuotos išsiuntimui.

18

 

Ši darbuotoja ima prekes nuo konvėjerio ir skanuoja jas. Amazon kompiuterinė sistema pasako, kokio dydžio vokas ar dėžė bus tinkama supakavimui.

19

 

Šis aparatas nustato tikslų siuntos svorį

20

 

Tada jis užklijuoja etiketę su adresu.

21

 

Oranžiniai daikčiukai išrūšiavimo lentoje automatiškai nustumia dėžes į reikiamą pakrovimo doką (pagal siuntimo kompaniją bei siuntimo greitį).

22

 

Net ir fotografuojant pastatą panoraminiu režimu, jis netilpo į vieną kadrą.

23

Šaltinis: „This Is What It Looks Like Inside an Amazon Warehouse”

 

Pasidalinkite savo nuomone:

   Ką manai?

   Komentarai

   Komentarų nėra
   Perku Internete
   Compare items
   • Total (0)
   Compare